Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIENIĄDZ NARZĘDZIE POMOCNE W REALIZACJI CELÓW I SPEŁNIANIU MARZEŃ SZKOŁA PODSTAWOWA W WYSZANOWIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIENIĄDZ NARZĘDZIE POMOCNE W REALIZACJI CELÓW I SPEŁNIANIU MARZEŃ SZKOŁA PODSTAWOWA W WYSZANOWIE."— Zapis prezentacji:

1 PIENIĄDZ NARZĘDZIE POMOCNE W REALIZACJI CELÓW I SPEŁNIANIU MARZEŃ SZKOŁA PODSTAWOWA W WYSZANOWIE

2 Czy potrzebujemy pieniędzy? ◦ Pieniądze są bardzo potrzebne, w szczególności do życia codziennego. Dzięki nim mamy w domu prąd, ale także możemy wyjeżdżać na wakacje lub spełniać marzenia... Większość rzeczy, które robimy opiera się na wydatkach. Musimy robić zakupy, płacić rachunki itp. Jest jeszcze inne zastosowanie pieniędzy. Kupujemy sobie wymarzone telefony i gadżety, jeździmy na obozy a w lato kupujemy upragnione lody.

3 Jak możemy spełniać marzenia? ◦ Ludzie zastanawiają się skąd inni biorą pieniądze na wyjazdy, gadżety, prezenty itp.. Wystarczy tylko oszczędzać pieniądze albo pracować w wakacje. Nie trzeba wiele pieniędzy do kupienia świnki skarbonki albo zrobienia straganu z lemoniadą. Trzeba trochę pomyśleć a pomysły same nam przyjdą do głowy.

4 Czy w spełnianiu marzeń pieniądze są najważniejsze? ◦ Pieniądze to tylko jedna z kilku części potrzebnych do spełnienia marzeń i realizacji celów. Potrzeba także silnej woli, odpowiedniego planu, pozytywnego nastawienia, determinacji. Choć wiemy, że pieniądze to nieodłączna część naszego życia starajmy się skupiać nie tylko na nich, ale także na innych bardzo ważnych i przydatnych rzeczach.

5 Pieniądze są ważne... ale nie najważniejsze!


Pobierz ppt "PIENIĄDZ NARZĘDZIE POMOCNE W REALIZACJI CELÓW I SPEŁNIANIU MARZEŃ SZKOŁA PODSTAWOWA W WYSZANOWIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google