Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca konkursowa „Nasze nadleśnictwo”. Nasze lasy należą do Nadleśnictwa Pniewy w powiecie szamotulskim i częściowo nowotomyskim, województwo wielkopolskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca konkursowa „Nasze nadleśnictwo”. Nasze lasy należą do Nadleśnictwa Pniewy w powiecie szamotulskim i częściowo nowotomyskim, województwo wielkopolskie."— Zapis prezentacji:

1 Praca konkursowa „Nasze nadleśnictwo”

2 Nasze lasy należą do Nadleśnictwa Pniewy w powiecie szamotulskim i częściowo nowotomyskim, województwo wielkopolskie. Nasze lasy należą do Nadleśnictwa Pniewy w powiecie szamotulskim i częściowo nowotomyskim, województwo wielkopolskie.

3 Las powstaje w sposób naturalny (bez udziału człowieka). Może być sadzony przez leśników, sadzonki powstają w szkółkach. W Nadleśnictwie Pniewy odnowienia obejmują rocznie ok. 116 ha. Nadleśnictwo prowadzi również pielęgnację gleby i młodników, a także nasadzenie podszytu (tam, gdzie gleba jest słaba ).

4 40 % – stanowią bory, czyli drzewostany z przewagą gatunków iglastych, najczęściej sosny i świerki ponad połowa to drzewostany z przewagą gatunków liściastych spośród drzew dominują sosny, modrzewie. Są też dęby buki wiązy, olsy.

5 W granicach Nadleśnictwa Pniewy znajduje się fragment Sierakowskiego Parku Krajobrazowego

6 Bytyńskie Brzęki Brzęki przy Starej Gajówce Huby Grzebieniskie Duszniczki Rezerwatyprzyrody

7 W naszych lasach: pozyskuje się drewno, zbiera się płody runa leśnego – grzyby, jagody, rośliny na potrzeby przemysłu farmaceutycznego oraz świerki na choinki.

8

9

10 Zmieńmy to ! Zmieńmy to ! Autorzy : Urszula Niklas, Jagoda Jankowiak, Gabriela Szczechowiak Klasa V, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Grzebienisku


Pobierz ppt "Praca konkursowa „Nasze nadleśnictwo”. Nasze lasy należą do Nadleśnictwa Pniewy w powiecie szamotulskim i częściowo nowotomyskim, województwo wielkopolskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google