Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DLACZEGO KOMERCYJNA DZIAŁALNOŚĆ JEST WAŻNA W PROMOWANIU MIAST? Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DLACZEGO KOMERCYJNA DZIAŁALNOŚĆ JEST WAŻNA W PROMOWANIU MIAST? Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna."— Zapis prezentacji:

1 DLACZEGO KOMERCYJNA DZIAŁALNOŚĆ JEST WAŻNA W PROMOWANIU MIAST? Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

2 KOMERCYJNA DZIAŁALNOŚĆ Komercyjnie wtedy, kiedy zarabiamy pieniądze. Czyli kiedy sprzedajemy nasze usługi i produkty. Ale gwarantujemy je naszą marką. Pakujemy je w nasze opakowanie, potwierdzamy jakość.

3 KOMERCYJNA DZIAŁALNOŚĆ Co sprzedajemy? Pakiety – karta turystyczna Wydawnictwa Szkolenia Pamiątki

4 PO CO SPRZEDAJEMY? Dla pieniędzy… Ale i dla: Dla promocji - generator nowych narzędzi, Dla integracji branży, Dla rozwinięcia punktów IT - Mamy już zespoły ds. obługi klienta, korzystajmy z nich, Dla wizerunku.

5 NOWE NARZĘDZIA PROMOCJI OFERTY 1. Warto, bo dokładniej analizujemy oferty z ceną. 2. Informację turystyczną możemy sprzedać ekstra za pomocą: - wyprzedaży posezonowej, - promocji, - kuponów rabatowych, - zakupów grupowych, - bonusów do innych usług, np. noclegów, - pakiet sponsorem.

6 POBUDZANIE RYNKU Formy inspiracja dla branży. My pobudzamy rynek i sprzedajemy dobry jakościowo produkt. Z naszą pieczątką. Docelowo – niech to robi branża: biura podróży, hotele. Niech oni zarabiają. My stymulujemy sprzedaż niektórych usług być może także po to, by kiedyś się wycofać i zrobić miejsce dla branży.

7 TO NIE SPRZEDAŻ NAJWAŻNIEJSZA Sprzedaż wtórna do działań promocyjnych. My chcemy informować i promować! Zarabiamy - to dobrze. Nie zarabiamy - traktujmy to jako kolejny stopień rozbudowy promocji turystycznej.

8 DZIĘKI !!! Jan Mazurczak, E-mail: j.mazurczak@plot.poznan.pl T: 601 319 109


Pobierz ppt "DLACZEGO KOMERCYJNA DZIAŁALNOŚĆ JEST WAŻNA W PROMOWANIU MIAST? Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google