Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z realizacji programu realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 w klasach 0a, 0b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z realizacji programu realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 w klasach 0a, 0b."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z realizacji programu realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 w klasach 0a, 0b

2  Celem programu było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Otrzymywane porcje były nieodpłatne. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępniało się;   świeże owoce ( jabłka, gruszki, truskawki)   świeże warzywa ( marchew, paprykę słodką, rzodkiewki)   soki owocowe, warzywne, owocowo –warzywne.  Każdy uczeń otrzymywał jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego lub warzywnego przygotowanego do bezpośredniego spożycia.

3  Uczniowie wraz z nauczycielkami z oddziałów zerowych wybrali się na wycieczkę do sklepu. Mogli tam zobaczyć i dotknąć wszystkie dostępne owoce i warzywa. Po powrocie do szkoły mogli je również posmakować.

4  Kolejnym działaniem było wykonanie kolorowych kanapek.

5  W oddziałach przedszkolnych zaproszono na pogadankę panią higienistkę Małgorzatę Brzozowską. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcji, jak należy dbać o siebie i jak właściwie odżywiać się. Pani zwróciła uwagę, aby jeść warzywa, owoce i nabiał, a ograniczyć słodycze, chipsy i colę.

6  Dzieci z oddziału przedszkolnego Oa robiły soki z warzyw i owoców.

7  Dzieci z oddziału 0a i 0b wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową.

8  Przedszkolaki wzięły udział w szkolnym przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy III b Gimnazjum –”JAK ZE ZDROWIEM RADZIĆ SOBIE?”

9  W klasach 0a, 0b, Ia, Ib odbył się konkurs plastyczny pt. „Witaminowa przygoda”, którego celem było promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

10  Dzieci założyły swoje „Zielone ogródki” w salach

11 Opracowały:  Bożena Milewczyk  Marzena Kostrub


Pobierz ppt "Sprawozdanie z realizacji programu realizowanego w roku szkolnym 2015/2016 w klasach 0a, 0b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google