Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od 7.30 do 8.30 dzieci schodzą się do przedszkola. W tym czasie swobodnie bawią się w dowolnych kącikach zabaw. Nauczyciel prowadzi z dziećmi rozmowy indywidualne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od 7.30 do 8.30 dzieci schodzą się do przedszkola. W tym czasie swobodnie bawią się w dowolnych kącikach zabaw. Nauczyciel prowadzi z dziećmi rozmowy indywidualne."— Zapis prezentacji:

1 Od 7.30 do 8.30 dzieci schodzą się do przedszkola. W tym czasie swobodnie bawią się w dowolnych kącikach zabaw. Nauczyciel prowadzi z dziećmi rozmowy indywidualne

2 Od godziny 8.30 do 9.15 prowadzone są ćwiczenia lub zabawy poranne, porządkujemy salę, przygotowujemy się do śniadania.

3 Od godziny 9.15 do 9.45 przedszkolaki zjadają śniadanie. Codziennie Pani Jola przygotowuje coś pysznego: chleb z szynką, nutellą; rogaliki z masłem, płatki, kiełbaski gotowane itp..

4 Od godziny 9.45 do 10.00 przedszkolaki myją ręce, zęby. Przygotowywują się do zajęć

5 Od godziny 10.00 do 10.40 prowadzone są zajęcia dydaktyczno – wychowawcze objęte programem edukacji przedszkolnej.

6 Głównym celem edukacji przedszkolnej jest wspomaganie rozwoju aktywności społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowo – zdrowotnej u dzieci.

7 W PRZEDSZKOLU DZIECI UCZĄ SIĘ POPRZEZ ZABAWĘ! Zabawa jest szczególnym rodzajem aktywności dziecka, która w rozmaitych formach przewija się przez jego życie. Odgrywa ogromna rolę w rozwoju dziecka, stanowi dla niego główną formę poznawania rzeczywistości: uczy, wychowuje, rozbudza określony stosunek do otoczenia społecznego, daje możliwości zdobycia doświadczenia i widomości, stwarzając także warunki pobudzające do komunikowania się, myślenia i twórczości oraz jest źródłem wielu przeżyć i radości.

8 Szczególne znaczenie zabawa odgrywa w wieku przedszkolnym, kiedy to następuje przejście od zabaw indywidualnych do zabaw zespołowych. Zabawa zespołowa spełnia istotną rolę w socjalizacji dziecka, które musi podporządkować swe osobiste dążenia i chęci wspólnym projektom. Zabawy dzieci są bardzo różnorodne. Wyróżniamy zabawy manipulacyjne, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, zabawy dydaktyczne i zabawy ruchowe.


Pobierz ppt "Od 7.30 do 8.30 dzieci schodzą się do przedszkola. W tym czasie swobodnie bawią się w dowolnych kącikach zabaw. Nauczyciel prowadzi z dziećmi rozmowy indywidualne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google