Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najpiękniejsze zwierzęta świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najpiękniejsze zwierzęta świata"— Zapis prezentacji:

1 Najpiękniejsze zwierzęta świata

2 Zapewne jesteś ciekawy do jakich zwierząt zajrzymy dziś
Zapewne jesteś ciekawy do jakich zwierząt zajrzymy dziś .Więc słuchaj i patrz uważnie a będziesz wiedział wszystko.

3 Pierwsze zwierzę : cudowronki(rajskie ptaki)
Podobnie, jak w przypadku pawi indyjskich, tylko samiec rajskiego ptaka może poszczycić się przepięknym ubarwieniem. Ich upierzenie jest niezwykle kolorowe. Uroku dodają im niekiedy kolorowe pióra znajdujące się na ich głowie, lub przedłużone pióra przy ogonie. Podczas tańca godowego, dumny samiec, rozkłada swoje skrzydła, prezentując wybrance kolorowe upierzenie, potrząsa głową i piórami.  Rajskie ptaki żyją w lasach tropikalnych na Molukach, Nowej Gwinei i w północno-wschodniej Australii. Ze względu na swoje kolorowe pióra, rajskie ptaki w naszym rankingu na Najładniejsze zwierzęta świata, znalazły się na 1 miejscu. 

4 Drugie miejsce : paw indyjski
Paw indyjski to zwierzę które w naszej liście znalazł się na drugim miejscu. Paw ma bardzo piękny ogon który po rozłożeniu może osiągnąć aż do dwóch metrów z czego półtora przypada na pióro . Niektórzy uważają że paw indyjski to chodzący istny ideał. Chodzi jak król dostojnie powoli.

5 Trzecie miejsce : koń polski
Konie to galopujące przez świat piękne rumaki ale i młode konie które dopiero uczą się chodzić . Konie tak jak psy są najlepszym przyjacielem człowieka . Mają piękne ogony i długie grzywy . Używane są do różnych celów : szkółki jeździeckiej , do roli , ale także dla agroturystyki , chociaż niektórzy trzymają je dla swojej pasji.

6 Czwarte miejsce : Delfin
Delfiny to zwierzęta żyjące w regionach morskich , całe życie spędzają pod woda ale co chwile wychodzą nad wodę . Od lat inponują nam inteligęcjom i łagodnym usposobieniem. Delfiny są doskonałe do robienia ćwiczeń i sztuczek w oceanariach ldzie szaleją za nimi

7 Piąte miejsce : panda ruda
Jest zwierzęciem drapieżnym z rodziny pandkowatych.ludzie nazwali je różnie ( panda mała , panda mniejsza , panda czerwona ). Była zaliczana do szopowatych. Jest od 51 do 63 cm długości . Waży około 4-5 kg . Ma rdzawe ubarwienie ciała . Mieszka w lasach na obszarach górzystych .

8 Szóste miejsce : Owczarek Szetlandzki
Owczarek szetlandzkich jest odmianą psów należących do psów pasterskich. Jego głównymi cechami są na przykład pilnowanie stada owiec . Jest przyjazny dla dzieci ale nie ufa obcym trzyma się swojego właściciela . Bardzo szybko można go nauczyć sztuczek i chętnie się ich uczy . Ma bardzo dużą sierść i wzrost do 37 cm. Mówią że mają idealny wzrost .

9 Siódme miejsce : lis pustynny (fenek)
Przesympatyczny, niewielkich rozmiarów fenek, jest jednym z najładniejszych zwierząt, jakie widziałam. Dość duże uszy, pocieszny pyszczek i wygląd małego psa sprawiają, że fenek wywołuje uśmiech na twarzy obserwatorów. Łatwo się oswajają, dlatego coraz częściej hodowcy decydują się na ich hodowlę. Dorosły osobnik ma od cm długości i waży średnio do 1,5 kg. Spotykane są na suchych i pustynnych terenach Afryki i Półwyspu Arabskiego. L

10 Ósme miejsce: pantera śnieżna
Występująca w Himalajach, Wyżynie Tybetańskiej i środkowej Azji, pantera śnieżna, znana jest też pod nazwą Irbis. Pochodząca z rodziny kotów pantera, ma biało- kremową lub szarą sierść na grzbiecie i zupełnie białą na brzuchu z licznymi cętkami. Pomimo tak pięknego wyglądu, należy pamiętać, że pantera jest przede wszystkim groźnym drapieżnikiem. Co ciekawe, potrafi skakać na odległość 15 metrów, a jego ogon stanowi dla niego ster. Zdecydowanie, pantera śnieżna to jednoz najpiękniejszych zwierząt świata.

11 Miejsce dziewiąte : panda wielka
Panda wielka też należy do rodziny pandkowatych . Głównie żyje w lasach bambusowych . Jej pożywieniem są bambusy . Zimą schodzi poniżej 800 m. n .p .m . Panda musi jeść nawet do 40 kg . Paszy . Waży od 120 do 75 kg . Samice są lżejsze o % .

12 Dziesiąte miejsce : lew
lew Król zwierząt jest jednym z najpiękniejszych zwierząt świata. Jego wielka i bujna grzywa, a także zwinność, sprawiają, że od lat lwy są jednym z chętniej odwiedzanych zwierząt w zoo. Niestety w chwili obecnej jest na świcie coraz mniej, w Indiach, gdzie tez można spotkać lwy, ich stan uznawany jest za krytyczny. Swoją szybkością, sprytem i ogromną masą (dorosły lew może ważyć nawet do 250 kg) wzbudzają strach i respekt.

13 i to już koniec myślę że się nauczyłeś coś o tych zwierzętach


Pobierz ppt "Najpiękniejsze zwierzęta świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google