Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KANDYDAT DO ŁÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO ŁUKASZ WASZAK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KANDYDAT DO ŁÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO ŁUKASZ WASZAK."— Zapis prezentacji:

1 KANDYDAT DO ŁÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO ŁUKASZ WASZAK

2 DOŚWIADCZENIE Od 1997 roku jestem związany z łódzkim sektorem pozarządowym Jestem członkiem zarządu oraz założycielem Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego Z wykształcenia jestem prawnikiem, specjalizuję się w tematyce współpraca NGO-JST, Od 2004 do 2010 byłem członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Organizacji Pozarządowych przy Prezydencie Miasta Łodzi

3 CELE UDZIAŁU W ŁRDPP 1.Zwiększenie roli organizacji pozarządowych w tworzeniu polityk publicznych w Mieście, szczególnie poprzez włączenie sektora pozarządowego w tworzenie dokumentów strategicznych jako merytorycznego partnera w procesie planowania, realizacji i ewaluacji polityk. 2.Wzmocnienie roli organizacji pozarządowych w realizacji zadań publicznych, szczególnie poprzez zwiększenie ilości zadań publicznych, które mogłyby przejmować do realizacji organizacje zgodnie z zasadą pomocniczości.

4 CELE UDZIAŁU W ŁRDPP 3.Wspieranie rozwoju organizacji pozarządowych, poprzez utworzenie w Łodzi Centrum Organizacji Pozarządowych jako miejsca dla organizacji pozarządowych, zapewniającego wsparcie merytoryczne i techniczne dla łódzkiego sektora. 4.Rzecznictwo w obszarze rozwoju w Łodzi inicjatywy lokalnej jako narzędzia aktywizacji obywateli i budowania społeczeństwa obywatelskiego poprzez angażowanie mieszkańców do współpracy z władzami Miasta Łodzi przy realizacji zadań publicznych.

5 Z góry dziękuję za poparcie Kontakt: Łukasz Waszak lwaszak@opus.org.pl


Pobierz ppt "KANDYDAT DO ŁÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO ŁUKASZ WASZAK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google