Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jerzy Górczyński - urodził się w Bartoszycach, obecnie mieszka w Wiatrowcu Warmińskim. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Jest członkiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jerzy Górczyński - urodził się w Bartoszycach, obecnie mieszka w Wiatrowcu Warmińskim. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Jest członkiem."— Zapis prezentacji:

1

2 Jerzy Górczyński - urodził się w Bartoszycach, obecnie mieszka w Wiatrowcu Warmińskim. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Debiutował wierszami w 1972 roku. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów literackich, autorem opowiadań, powieści, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych.

3 Jerzy Górczyński za młodu pracował jako referent w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Potem przez 15 lat był kierownikiem biblioteki, a następnie dyrektorem Domu Kultury w Sępopolu. Wspomagając lokalnych bezrobotnych redagował też pismo „Twoja Inicjatywa”. Pracował również jako instruktor nauki jazdy.

4 Tak mówi o sobie… Każdy zaczyna pisać, tylko w to nie wierzy. Czytałem dużo książek, polecam czytanie na głos. Zawsze marzyłem by zostać pisarzem. Nie chciałem pisać wierszy tylko powieści przygodowe, ponieważ każdy chciał ją przeżyć. Gdy miałem 16 lat pisałem rymowanki, ale były okropne. W wieku 20 lat pisałem wiersze.

5 Pisanie to nie praca i nie hobby. Nie praca, bo nie zarabiam na tym, a nie hobby, bo dla mnie to jest np. maniakalne zbieranie guzików. Nie uznaję zasady iż każdy jest kowalem swojego losu, bo nikt nie ma wpływu na to jakim się urodzi.

6 Czytając moje książki opisane tam miejsca możesz skojarzyć z jakimś miejscem znajdującym się w powiecie bartoszyckim. Nie piszę o sobie tylko o ludziach, których spotykam.  W najnowszej powieści „Zaklinacze ogrodów” Górczyński ukazuje życie i układy międzyludzkie panujące w małym miasteczku mazurskiej prowincji.

7 Koresponduję z innymi pisarzami z kraju. Przesyłam im swoje książki i oni mi także. Należę do związku literackiego na terenie Olsztyna, oraz do Barcji. Są tam wydawane książki z wierszami pisarzy z okręgu Bartoszyc.

8 Każdy pisarz ma swoje miejsce w którym pisze swe dzieła, ja także je mam. Miejscem pisania pana Jerzego Górczyńskiego jest mały strych. Znajduje się tam bardzo dużo książek.

9 Książki Jerzego Górczyńskiego Opublikował: utwory prozą - " Opowiadania " (1978) - " Ktoś po drugiej stronie " (1989) - "Zaklinacze ogrodów" (2002) oraz zbiorki poetyckie : - " Przeczucie bitwy " (1979) - " Granice " (1995) - " Manifesty " (1998)

10 Najnowsza książka to „Przesilenie” zaskakuje tematyką, opowiada o minionej epoce komunizmu. Poznajemy w niej mechanizmy kształtujące lokalne elity polityczne i deprawację władzy. Przybyłych na spotkanie zaintrygował wywód autora o demonach, jakie drzemią w każdym człowieku, ich potrzebie i głodzie miłości.

11 „ Przyjąłem swoje życie i wiem że innego nie będzie”. Jerzy Górczyński Wykonały : Ilona Czerwonka Ewelina Kubicka Magdalena Lewicka


Pobierz ppt "Jerzy Górczyński - urodził się w Bartoszycach, obecnie mieszka w Wiatrowcu Warmińskim. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Jest członkiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google