Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Barbara Brylska Urodzona w 1941roku w Skotnikach, polska aktorka filmowa. Zagrała główną rolę w kultowej komedii radzieckiej pt. „Ironia Losu”. Wciąż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Barbara Brylska Urodzona w 1941roku w Skotnikach, polska aktorka filmowa. Zagrała główną rolę w kultowej komedii radzieckiej pt. „Ironia Losu”. Wciąż."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Barbara Brylska Urodzona w 1941roku w Skotnikach, polska aktorka filmowa. Zagrała główną rolę w kultowej komedii radzieckiej pt. „Ironia Losu”. Wciąż śmieszy i jest kasowym hitem w Rosji, chociaż ma już 33 lata. Mówi się, że jeszcze dziś jest bardziej popularna w Rosji, niż w kraju.

5 Ż ycie prywatne i zawodowe Drzwi do Jej kariery otworzyła rola w filmie pt. „Faraon” w 1966roku. Udział w „Panu Wołodyjowskim” zapewnił popularno ść. Drzwi do Jej kariery otworzyła rola w filmie pt. „Faraon” w 1966roku. Udział w „Panu Wołodyjowskim” zapewnił popularno ść. W latach 70-tych jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. W latach 70-tych jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Grywała m.in. w filmach: „Jasne Bł ę kitne Okna”, „Pogo ń za Adamem”, „Anatomia Miło ś ci”, „Album Polski” ; oraz w serialach : „Samo ż ycie”. Grywała m.in. w filmach: „Jasne Bł ę kitne Okna”, „Pogo ń za Adamem”, „Anatomia Miło ś ci”, „Album Polski” ; oraz w serialach : „Samo ż ycie”. Barbara straciła swoj ą córk ę Basi ę Kosmal w wypadku samochodowym. Barbara straciła swoj ą córk ę Basi ę Kosmal w wypadku samochodowym.

6 Aleksander Domogarow Urodzony w 1963roku w Moskwie. Urodzony w 1963roku w Moskwie. Rosjanin graj ą cy w polskich filmach. Znany jest głównie z roli Bohuna w filmie: „Ogniem i mieczem” w 1999roku. Rosjanin graj ą cy w polskich filmach. Znany jest głównie z roli Bohuna w filmie: „Ogniem i mieczem” w 1999roku.

7 Ciekawostki W 1984 roku uko ń czy ł Wy ż sz ą Szko łę Teatraln ą im. Szczepkina przy Teatrze Ma ł ym w Moskwie. W 1984 roku uko ń czy ł Wy ż sz ą Szko łę Teatraln ą im. Szczepkina przy Teatrze Ma ł ym w Moskwie. Pracowa ł w Teatrze Armii Radzieckiej. Pracowa ł w Teatrze Armii Radzieckiej. W 1999 zagra ł w filmie pt. „Na koniec ś wiata” m.in. u boku Justyny Steczkowskiej i Dariusza Toczka. W 1999 zagra ł w filmie pt. „Na koniec ś wiata” m.in. u boku Justyny Steczkowskiej i Dariusza Toczka. Domogarow gra ł Makbeta w krakowskim teatrze. Ceni w sobie zdolno ść do ci ęż kiej pracy. Domogarow gra ł Makbeta w krakowskim teatrze. Ceni w sobie zdolno ść do ci ęż kiej pracy. W 2007 roku wyró ż niono go tytu ł em Narodowego Artysty Rosji. W 2007 roku wyró ż niono go tytu ł em Narodowego Artysty Rosji.

8 MICHA Ł Ż EBROWSKI W 2007 zagrał rolę hetmana Kibowskiego w rosyjskiej produkcji pt. „Rok 1612”. W 2007 zagrał rolę hetmana Kibowskiego w rosyjskiej produkcji pt. „Rok 1612”. Jego debiutem scenicznym była rola Jimmy'ego Portera w sztuce Johna Osborne'a „Miłość i gniew” w 1994roku w reżyserii Mariusza Benoit, na deskach Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, z którym był związany w latach 1995-96. Jego debiutem scenicznym była rola Jimmy'ego Portera w sztuce Johna Osborne'a „Miłość i gniew” w 1994roku w reżyserii Mariusza Benoit, na deskach Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, z którym był związany w latach 1995-96. Za rolę Geralta z Rivii, zwanego również Białym Wilkiem w filmie fantasy „Wiedźmin” w 2001roku był nominowany do nagrody Orła w kategorii najlepsza główna rola męska. Za rolę Geralta z Rivii, zwanego również Białym Wilkiem w filmie fantasy „Wiedźmin” w 2001roku był nominowany do nagrody Orła w kategorii najlepsza główna rola męska.

9 Paweł Małaszyński  Urodzony w 1976roku w Szczecinku.  Grywał w rosyjskich filmach takich jak;  „Latający Cyprian” u boku Aleksandra Domogarowa. Małaszyński filmie Małaszyński filmie „Latający Cyprian” „Latający Cyprian”

10 ! Znamy się tylko z widzenia !  Porzucił prawo po pierwszym roku, uznawszy, że jego prawdziwą miłością jest aktorstwo.  Gra w Teatrze „Kwadrat”  Możemy Go podziwiać m.in. w filmach; „Katyń”, „Świadek Koronny”, „Figo Fago” i w serialach; „Magda M”, „Twarzą w twarz”.  Nagradzany był wiele razy. Otrzymał Telekamerę2007 dla najlepszego aktora.  Paweł został wybrany jako jedna z trzech znanych osób z Polski do udziału w sztafecie olimpijskiej 2008 niosącej do Pekinu płomień, od którego w dniu otwarcia Igrzysk zapłonie znicz olimpijski.

11 PAWE Ł DEL Ą G Urodził się 29 kwietnia 1970 w Krakowie. Urodził się 29 kwietnia 1970 w Krakowie. Grał w filmie „W czerwcu 1941” (В июне 1941) (koprodukcja rosyjsko- białoruska) jako Otto Regner, oficer niemiecki. Grał w filmie „W czerwcu 1941” (В июне 1941) (koprodukcja rosyjsko- białoruska) jako Otto Regner, oficer niemiecki. 1993. 07. 02 - Debiut teatralny w roli zbójnika Łamagi w spektaklu "Na szkle malowane" Ernesta Brylla w reż. Krystyny Jandy na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie. 1993. 07. 02 - Debiut teatralny w roli zbójnika Łamagi w spektaklu "Na szkle malowane" Ernesta Brylla w reż. Krystyny Jandy na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w niewielkiej roli Dolka Horowitza, serbskiego uchodźcy, w dramacie wojennym Stevena Spielberga Lista Schindlera (Schindler's List, 1993). Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w niewielkiej roli Dolka Horowitza, serbskiego uchodźcy, w dramacie wojennym Stevena Spielberga Lista Schindlera (Schindler's List, 1993).

12 MAGDALENA MIELCARZ Urodziła się 3 marca 1978 roku w Warszawie. Urodziła się 3 marca 1978 roku w Warszawie. W 2009 zagrała w rosyjsko-ukraińskim filmie „Taras Bulba” jako Polska księżniczka. W 2009 zagrała w rosyjsko-ukraińskim filmie „Taras Bulba” jako Polska księżniczka. Jako pierwsza Polka reprezentuje firmę kosmetyczną L'Oréal Jako pierwsza Polka reprezentuje firmę kosmetyczną L'Oréal na rynku światowym. na rynku światowym. Rozpoznawalna głównie dzięki roli w filmie „Quo Vadis”. W 1989 roku zagrała rolę Rozpoznawalna głównie dzięki roli w filmie „Quo Vadis”. W 1989 roku zagrała rolę królowej Jadwigi w królowej Jadwigi w filmie dla dzieci filmie dla dzieci „Paziowie” w reżyserii „Paziowie” w reżyserii Grzegorza Warchoła. Grzegorza Warchoła.

13 DANIEL OLBRYCHSKI  Urodził się 27 lutego 1945 w Łowiczu.  Grał w rosyjskich filmach: „Potop” jako Andrzej Kmicic, „Taras Bulba „. „Taras Bulba „.  W latach 1963-64 związany z Teatrem Młodzieżowym TVP pod kierunkiem Andrzeja Konica.  Na ekranie debiutował w 1964 na pierwszym roku studiów w PWST w Warszawie. Niestety ich nie ukończył.  Dla kina odkrył go w 1963roku Janusz Nasfeter, angażując do roli Korala w filmie „Ranny w lesie”, według powieści Witolda Zalewskiego. Olbrychski miał wówczas 18 lat.

14 Dzi ę kujemy za obejrzenie naszej prezentacji! Prac ę wykonały : Monika Szpak Wioletta Kesler


Pobierz ppt "Barbara Brylska Urodzona w 1941roku w Skotnikach, polska aktorka filmowa. Zagrała główną rolę w kultowej komedii radzieckiej pt. „Ironia Losu”. Wciąż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google