Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła liczy 359 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła liczy 359 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasza szkoła liczy 359 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska. Sekretariat mieści się na parterze szkoły i otwarty jest w godzinach od 7.30 do 15.30 (we wtorek od 8.00 do 17.00).

3 Otrzymaliśmy ten zaszczytny tytuł od Ministra Edukacji Narodowej. Na zdjęciu tablica zdobiąca front budynku gimnazjum.

4 A to moment odsłonięcia tablicy podczas corocznego Święta Sportu Szkolnego.

5 Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu slajdów ukazujących naszą szkołę

6 Nasza pracownia komputerowa

7

8 W szkole mamy sześć projektorów multimedialnych, które wykorzystujemy zarówno podczas imprez i szkoleń, jak i w czasie lekcji. Na zdjęciu przygotowania do jednego ze szkolnych apeli.

9 Podczas zajęć dydaktycznych wykorzystujemy także dwie tablice multimedialne z zamontowanymi projektorami i jedną przenośną. Na zdjęciu sala nr 3 – specjalnie przystosowana do korzystania z tablicy multimedialnej zamontowanej na stałe

10 Biblioteka szkolna

11 Biblioteka szkolna – nauka korzystania z katalogów

12 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

13 Biblioteka szkolna, poza swoją zwyczajową działalnością, jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą odrobić lekcje lub skorzystać z Internetu w ramach Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka otwarta jest w godzinach: w poniedziałek 8.00 – 14.00 we wtorek 11.00 – 17.00 w czwartek 11.00 – 17.00 w piątek 8.00 – 14.00

14 W obecnym roku szkolnym stworzyliśmy koncepcję i zrealizowaliśmy pomysł na Przyszkolny Ogródek Dydaktyczny. Pracowali przy jego tworzeniu nauczyciele, uczniowie … i firmy specjalistyczne.

15 Nasza sala sportowa – niepełnowymiarowa, ale odremontowana i odmalowana

16 Zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z życia codziennego naszego gimnazjum. Na zdjęciu pani dyrektor Jolanta Kowalska.

17 Rejada – coroczne święto naszego patrona Mikołaja Reja. Na zdjęciu Rejada sprzed trzech lat.

18 To zdjęcie z obecnego roku szkolnego - Rejada 2011.

19 Rejada 2011 – moment wręczenia nagród zwycięskiej drużynie.

20 Czasami tak wyglądają święta w Gimnazjum Nr 26

21 Bywają w życiu gimnazjum także momenty poważne, kiedy trzeba pokazać znajomość obyczaju i dojrzałość. Poczet szkolny przygotowuje się do mszy żałobnej po katastrofie smoleńskiej.

22 Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w bardzo różnorodnych dziedzinach. Wręczenie nagród w konkursie na film „Kiedy rozum śpi” w Pałacu Młodzieży.

23 Stale staramy się rozwijać w nas świadomość i zrozumienie odmienności kulturowej. Budować poczucie więzi ponad kulturami. Na zdjęciu jedno z wydarzeń przygotowanych w ramach zajęć dodatkowych „Wielokulturowość” – chanukowy wieczór.

24 Zajęcia z teorii plakatu, jedno z zagadnień powracających co roku w ramach zajęć dodatkowych z języka polskiego. Na marginesie – kreatywne wykorzystanie projektora multimedialnego.

25 Warsztaty dziennikarskie, również cykl zajęć co roku przygotowywany dla chętnych.

26 Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych w lesie łagiewnickim

27 Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych w lesie łagiewnickim. Łączone z zajęciami w terenie z geografii.

28 Przez cały rok trwa u nas intensywne nauczanie informatyki, w ramach programu własnego i programu „Otwarta pracownia”. Na zdjęciu – nasi uczniowie pokazują napisaną przez siebie grę przybyłym na konkurs informatyczny dla szkół podstawowych.

29 Przez cały rok działa Szkolny Klub Turystyczny „Rej-trampki”

30 Przez cały rok wyjeżdżamy i zwiedzamy powierzchnię Polski … (zielona szkoła w Murzasichlu)

31 … i nie tylko powierzchnię (zielona szkoła w Istebnej).

32 Dzień Sportu Szkolnego ma u nas niejedną twarz – tutaj zajęcia z zasad niesienia pierwszej pomocy (2011).

33 Dzień Sportu Szkolnego… i nie tylko sportu. Na zdjęciu kolejny Szkolny Konkurs Talentów.

34 Kawiarenka Literacka – na zdjęciu „Noc z horrorem”.

35

36 Od kilku lat Publiczne Gimnazjum Nr 26 w Łodzi organizuje także imprezy dla uczniów szkół podstawowych – liczymy, że łatwiej będzie im przejść linię dzielącą dzieciństwo od … młodości. Na zdjęciu Konkurs Matematyczny Rejmat.

37 Finałowe zmagania konkursu Rejmat.

38 Finał kolejnego Konkursu Informatycznego dla Szkół Podstawowych.

39 Pedagog szkolny i psycholog pracują na drugim piętrze. Pedagog szkolny : poniedziałek 12.00 -16.00 wtorek 13.00 – 17.00 środa 9.00 – 13.00 czwartek 9.00 – 13.00 piątek 11.00 – 15.00 Psycholog szkolny: poniedziałek 8.00-12.00 wtorek 8.00 – 13.00 środa 13.00 – 17.00 czwartek 13.00 – 17.00 piątek 8.00 – 11.00

40 Posiadamy certyfikaty: Szkoła promująca zdrowie oraz Szkoła z klasą: Lego, Cogito, Ago.

41 W naszym gimnazjum prowadzony jest sklepik, w którym uczniowie mogą zjeść zarówno słodkie pieczywo, jak i coś na ciepło. Nazywa się „Ptyś” i mieści się na pierwszym piętrze. Posiadamy również stołówkę, a obiady przygotowywane są w ramach cateringu. Można je zamówić z wyprzedzeniem i zjeść cały posiłek lub też zupę, bądź jedynie drugie danie. W roku szkolnym 2011/2012 ceny posiłków wynoszą 7,50 zł za cały obiad, 5 zł za drugie danie i 2,50 zł za zupę.

42 A to „Ptyś”

43 Uczymy trzech języków obcych. Języka angielskiego i niemieckiego w grupach dla uczniów zaawansowanych i początkujących, zaś języka hiszpańskiego od podstaw. Wyboru języka głównego dokonuje się w momencie wyboru klasy. Poszukujemy różnorodnych form nauki języków obcych – wyjeżdżamy w ramach różnych programów za granicę (np. rok temu do Turcji, trzy lata temu do Niemiec i Izraela, poprzednio do Anglii, Finlandii i Włoch) oraz organizujemy wideokonferencje z naszymi partnerami (posiadamy profesjonalny sprzęt dzięki organizacji Global Leap).

44 Do zeszłego roku, dzięki sprzętowi z Global Leap, korzystaliśmy z oferty muzeów londyńskich. Ich pracownicy przygotowywali dla naszych uczniów bezpłatne zajęcia. Poza tym stale współpracujemy ze Szkołą Podstawową w Częstochowie.

45 Od tego roku szkolnego bierzemy udział w wielostronnym projekcie partnerskim Comenius, zresztą nie pierwszy raz. Obecny projekt, zatytułowany „Co nas różni, to nas łączy”, pozwala nam na współpracę ze szkołami z Litwy, Rumunii, Hiszpanii, Turcji i Węgier. Poza kontaktami poprzez specjalnie uruchomioną stronę internetową i profile na portalach społecznościowych, planowane są wizyty we wszystkich krajach partnerskich. Byliśmy już w Turcji, w marcu jedziemy do Rumunii. Opracowujemy również wspólne tematy, dotyczące kultury naszych obszarów. Ostatnio tworzyliśmy międzynarodową książkę kucharską, ukazującą te dania, które każda ze stron uważa za najgodniejsze uwagi smakosza.

46 Wycieczka do Turcji – odwiedziny szkoły partnerskiej w ramach projektu „Co nas różni, to nas łączy”

47 Co roku nauczyciele naszego gimnazjum umożliwiają uczniom uczestnictwo w wielu formach zajęć dodatkowych, zarówno pozwalających uzupełnić wiedzę i umiejętności tym słabszym, jak i rozwinąć zainteresowania chętnym. Przygotowujemy także naszych podopiecznych - i to z sukcesami – do olimpiad i konkursów przeznaczonych dla uczniów zdolnych. W I semestrze roku 2011/2012 oferta zajęć dodatkowych obejmowała 20 kół zainteresowań, wliczając do tej listy wielce szacowne i trwające od lat zajęcia, jak chociażby „Kawiarenkę Literacką”, Koło informatyczne czy Caritas. Rozpiętość tematów jest ogromna, od wiedzy o sztuce, czy znajomości Biblii, przez zagadnienia mediów i sport, aż po taniec towarzyski. Pełną listę kół zainteresowań można pobrać ze strony www.gim26.vel.pl

48 Uczestnicy zajęć z tańca towarzyskiego pokazują swoje umiejętności podczas apelu bożonarodzeniowego.

49 Staramy się dobrze przygotować do egzaminu gimnazjalnego każdego naszego ucznia, nawet najsłabszego. Co roku przedstawiamy bogatą ofertę zajęć wyrównawczych, skierowanych do klas drugich i pierwszych oraz przygotowujących już bezpośrednio do egzaminu, dla klas trzecich. W roku obecnym uczniowie pracowali w 13 grupach przygotowując się do egzaminu oraz odrabiali zaległości z polskiego, niemieckiego, angielskiego, historii, wos-u, geografii, fizyki, chemii i matematyki. Cały tydzień pełną parą pracują nasi nauczyciele wf-u. Po godzinach można w gimnazjum zagrać w piłkę nożną, piłkę siatkową, koszykówkę, tenis stołowy, unihokej czy po prostu uprawiać gimnastykę. Dodatkowe zajęcia rozwijające organizm to także rajdy. Organizujemy je raz w miesiącu, zawsze w sobotę, według ustalanego we wrześniu harmonogramu. Więcej informacji znajduje się na stronie www.gim26.vel.plwww.gim26.vel.pl

50 W zeszłym roku szkolnym po raz pierwszy przyznaliśmy honorową nagrodę uczniowi, który napisał najlepiej egzamin gimnazjalny. Poczet naszych laureatów rozpoczyna Remigiusz Kaczmarek.

51 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji ukazującej Publiczne Gimnazjum Nr 26 w Łodzi. Zapraszamy na Drzwi Otwarte w piątek, 2 marca 2012 roku, w godzinach 17.00 – 19.00. Prosimy pamiętać, że wszystkie informacje przydatne rodzicom naszych obecnych i przyszłych uczniów (także kryteria naboru) zgromadziliśmy na stronie internetowej: www.gim26.vel.plwww.gim26.vel.pl


Pobierz ppt "Nasza szkoła liczy 359 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google