Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadania testowe  Zadanie 1 Powierzchnia boczna walca po rozwinięciu jest prostokątem o wymiarach 8cm x 10 cm. Oblicz objętość tego walca (rozważ dwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadania testowe  Zadanie 1 Powierzchnia boczna walca po rozwinięciu jest prostokątem o wymiarach 8cm x 10 cm. Oblicz objętość tego walca (rozważ dwie."— Zapis prezentacji:

1 Zadania testowe  Zadanie 1 Powierzchnia boczna walca po rozwinięciu jest prostokątem o wymiarach 8cm x 10 cm. Oblicz objętość tego walca (rozważ dwie możliwości)  Zadanie 2 Pole powierzchni bocznej walca wynosi 168. Oblicz objętość tej bryły jeżeli wiesz, że wysokość tego walca ma długość 14 cm. Pole powierzchni bocznej walca wynosi 168. Oblicz objętość tej bryły jeżeli wiesz, że wysokość tego walca ma długość 14 cm.  Zadanie 3 Przekrój osiowy walca jest kwadratem o przekątnej 5 cm. Oblicz pole powierzchni bocznej i objętość tego walca. Przekrój osiowy walca jest kwadratem o przekątnej 5 cm. Oblicz pole powierzchni bocznej i objętość tego walca.

2  Zadanie 4 Przekrój osiowy walca jest prostokątem, w którym przekątna d=12 cm tworzy z podstawą walca kąt 30 stopni. Oblicz pole powierzchni bocznej i objętość bryły. Przekrój osiowy walca jest prostokątem, w którym przekątna d=12 cm tworzy z podstawą walca kąt 30 stopni. Oblicz pole powierzchni bocznej i objętość bryły.  Zadanie 5 O ile zwiększy się pole powierzchni całkowitej i objętość walca, jeżeli: a) promień podstawy zwiększymy dwukrotnie; b) wysokość zwiększymy o 2 cm; c) promień zwiększymy o 2 cm. O ile zwiększy się pole powierzchni całkowitej i objętość walca, jeżeli: a) promień podstawy zwiększymy dwukrotnie; b) wysokość zwiększymy o 2 cm; c) promień zwiększymy o 2 cm.  Zadanie 6 Obwód podstawy walca wynosi 16 cm. Przekątna przekroju osiowego tworzy z płaszczyzną podstawy kąt 60 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość walca. Obwód podstawy walca wynosi 16 cm. Przekątna przekroju osiowego tworzy z płaszczyzną podstawy kąt 60 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość walca.

3 Zadania z życia wzięte  Zadanie 1 Do pojemnika w kształcie walca o średnicy 10 cm nalano wody i wrzucono do niego 30 metalowych kulek, każda o promieniu długości 1 cm. Kulki całkowicie zanurzyły się w wodzie. O ile centymetrów podniósł się poziom wody w naczyniu ? Do pojemnika w kształcie walca o średnicy 10 cm nalano wody i wrzucono do niego 30 metalowych kulek, każda o promieniu długości 1 cm. Kulki całkowicie zanurzyły się w wodzie. O ile centymetrów podniósł się poziom wody w naczyniu ?  Zadanie 2 Kocioł o średnicy 6 dm i wysokości 5 dm wypełniony jest grochówką aż po brzegi. Chochla ma kształt półkuli o promieniu 6 cm. żołnierze dostają po dwie chochle zupy. Czy wystarczy zupy dla 150 żołnierzy?

4  Zadanie 3 Beczka ma kształt walca o wysokości 1,2 m i promieniu podstawy 50 cm. Ile litrów farby zmieści się w 5 takich beczkach? Beczka ma kształt walca o wysokości 1,2 m i promieniu podstawy 50 cm. Ile litrów farby zmieści się w 5 takich beczkach?  Zadanie 4 Na wycieczce harcerze gotują zupę w naczyniu półkolistym o średnicy 24 cm. Czy starczy ugotowanej zupy dla 7 harcerzy, jeżeli każdy ma dostać 0,5 litra jedzenia? Na wycieczce harcerze gotują zupę w naczyniu półkolistym o średnicy 24 cm. Czy starczy ugotowanej zupy dla 7 harcerzy, jeżeli każdy ma dostać 0,5 litra jedzenia?


Pobierz ppt "Zadania testowe  Zadanie 1 Powierzchnia boczna walca po rozwinięciu jest prostokątem o wymiarach 8cm x 10 cm. Oblicz objętość tego walca (rozważ dwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google