Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odpowiednie wyposażenie rowerzysty Kinga Jakubowska Aleksandra Mańczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odpowiednie wyposażenie rowerzysty Kinga Jakubowska Aleksandra Mańczak."— Zapis prezentacji:

1 Odpowiednie wyposażenie rowerzysty Kinga Jakubowska Aleksandra Mańczak

2 Co należy zabrać ze sobą wybierając się na rowerową wyprawę? Zależy to oczywiście od długości trasy jaką mamy zamiar przemierzyć, warunków pogodowych, pory roku a czasem też od konstrukcji samego roweru. Tak czy inaczej w turystyce rowerowej (niekoniecznie tej bardzo długodystansowej) obowiązują pewne standardy związane z bezpieczeństwem rowerzysty i bezpieczeństwem innych użytkowników dróg. Dobrze jest też zaopatrzyć się w kask i ochraniacze, tak na wszelki wypadek, chociaż akurat ten ekwipunek wykorzystywany jest raczej w kolarstwie wyczynowym. Jeśli chodzi o inne dodatki to wyruszając na trasę możemy jeszcze zaopatrzyć się w mały zestaw naprawczy i przynajmniej butelkę wody.

3 Kask rowerowy W wielu krajach kask rowerowy jest codziennością. U nas nie wzbudza większego zainteresowania. Warto jednak w niego zainwestować, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Kask chroni naszą głowę w razie wypadku. Warto więc udać się do sklepu rowerowego i wybrać dla siebie odpowiedni kask.

4 Jak wybrać odpowiedni kask? Wybierając kask powinniśmy pamiętać o tym, że ma on przede wszystkim chronić głowę. Przód kasku powinien znajdować się tuż nad linią brwi. Jeżeli będzie za nisko, widoczność może być ograniczona, co będzie miało bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Z kolei jeżeli kask będzie "siedział" za wysoko, nie zabezpieczy nas dobrze w czasie upadku. Jeżeli kask jest założony prawidłowo, nie można podrapać się w czoło.

5 Kaski dzielimy na trzy grupy Kaski rowerowe możemy podzielić na trzy grupy, biorąc pod uwagę ich przeznaczenie: MTB, tak zwane orzeszki, Full Face.  Kaski MTB są używane do wszelkiego rodzaju jeżdżenia na rowerach górskich w terenie oraz szosie.  Kaski orzeszki są używane głównie przez amatorów jazdy na BMX'ach.  Kaski Full Face są używane głównie do Downhill’u i wyglądem przypominają kaski używane przez motocyklistów crossowych lub żużlowców.

6 Kask MTB

7 Kask orzeszek

8 Kask Full Face

9 Kamizelka odblaskowa Poza obiegowymi opiniami, nie istnieją póki co wiarygodne badania na temat realnego wpływu noszenia kamizelek odblaskowych na bezpieczeństwo rowerzysty lub pieszego. Smutna prawda jest taka, że wypadkom ulegają także rowerzyści mający na sobie kamizelki. Do tego, wedle statystyk, a wbrew powszechnym opiniom, tylko około 1-2 procent wypadków z udziałem rowerzystów jest spowodowane złym oświetleniem tych pierwszych.

10 Ochraniacze na kolana lub łokcie Ochraniacze zapewniają standardową ochronę przy upadkach i zderzeniach w czasie jazdy.

11 Dodatkowe rzeczy Oczywiście można wziąć wodę lub sok do picia. Jakiegoś batonika lub kanapki. Na dłuższy dystans są polecane bidony.

12 Źródło http://www.irowery.info http://www.kraus.ovh.org


Pobierz ppt "Odpowiednie wyposażenie rowerzysty Kinga Jakubowska Aleksandra Mańczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google