Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Beatyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Beatyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII"— Zapis prezentacji:

1 Beatyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII
Joanna Sumara

2 Spis treści Jan Paweł II Jan XXII Podróże Jana Pawła II
Błogosławiona Karolina Kózkówna Błogosławiony Edmund Bojanowski Beatyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII

3 Jan Paweł II Jest pierwszym Polskim papieżem który odbył najwięcej podróży zagranicznych oraz najwięcej osób wyniósł na ołtarze. Jego proces beatyfikacyjny był jednym z najkrótszych w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył się sześć lat po śmierci, zaś proces kanonizacyjny zakończył się trzy lata po beatyfikacji, dziewięć lat po śmierci.

4 Jan XXIII Papież Jan XXIII urodził się 25 listopada 1881 r.
Był papieżem w latach Zmarł 3 czerwca 1963 r. Był nazywany za życia „dobrym papieżem. Cud który przesądził o ogłoszeniu papieża Jana XXIII błogosławionym, miał miejsce w Neapolu 25 maja 1966 roku. Uzdrowiona została siostra zakonna ze Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia . Zakonnica cierpiała na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Choroba postępowała i niemożliwa z punktu widzenia medycyny była jakakolwiek poprawa. Siostra wraz ze współsiostrami prosiła o wstawiennictwo Jana XXIII; została uzdrowiona po wizji.

5 Podróże Jana Pawła II Jan Paweł II
Charakterystycznym elementem pontyfikatu Jana Pawła II były podróże zagraniczne. Odbył ich 104, odwiedzając wszystkie zamieszkane kontynenty. W wielu miejscach, które odwiedził, nigdy przedtem nie postawił stopy żaden papież. Był m.in. pierwszym papieżem, który odwiedził Wielką Brytanię jest też pierwszym w historii papieżem, który odwiedził Biały Dom. Mimo wielu zabiegów nie udało mu się jednak odbyć pielgrzymki do Rosji. Jan Paweł II jako papież najwięcej razy odwiedził m.in. Polskę

6 Błogosławiona Karolina Kózkówna
Karolina Kózka – polska męczennica, błogosławiona Kościoła katolickiego. Była młodą dziewczyną, która oddała życie broniąc swojej czystości, dlatego została ustanowiona patronką Ruchu Czystych Serc oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest także patronką diecezji rzeszowskiej.

7 Rok bł. Edmunda Bojanowskiego
Trwa rok bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. W roku 2014 przypada 200. rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji szereg inicjatyw podejmują siostry służebniczki.

8 Beatyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII
Betyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII – uroczystość religijna, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 w Watykanie, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II oraz Jan XXIII, zostaną ogłoszonymi świętymi . 5 lipca 2013 wydano dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Cudem tym jest zatwierdzone przez lekarzy niewytłumaczalne z punktu widzenia medycznego, uzdrowienie kobiety z Kostaryki. Kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II, zaczęła do niego się modlić, po czym doznała nagłego uzdrowienia. Papież Franciszek poinformował, że razem z Janem Pawłem II, kanonizowany zostanie również bł. Jan XXIII.

9 Koniec Dziękuję za obejrzenie slajdów.


Pobierz ppt "Beatyfikacja Jana Pawła II i Jana XXIII"

Podobne prezentacje


Reklamy Google