Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CO W SIEBIE WPUSZCZ AM?! ODWAŻ SIĘ POWIEDZIEĆ NIE!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CO W SIEBIE WPUSZCZ AM?! ODWAŻ SIĘ POWIEDZIEĆ NIE!"— Zapis prezentacji:

1

2

3 CO W SIEBIE WPUSZCZ AM?!

4 ODWAŻ SIĘ POWIEDZIEĆ NIE!

5 KORZYŚCI ZDROWOTNE Z RZUCENIA PALENIA Kiedy zgasisz ostatniego papierosa, Twój organizm rozpocznie proces oczyszczania się i regenerowania..

6

7 Będziesz trendy- palenie jest niemodne! Dowody: Na całym świecie zmniejsza się liczba osób palących, spada konsumpcja wyrobów tytoniowych: w latach 1990-1999 liczba palaczy zmniejszyła się na świecie o 11%, od 1980 roku liczba wypalanych papierosów na osobę w USA uległa zmniejszeniu o 42%, w Wielkiej Brytanii spożycie wyrobów tytoniowych spadło od 1970 roku o 46%, we Francji w latach 1993-1998 zanotowano spadek konsumpcji tytoniu o 11%, w Polsce w latach 1990-1998 liczba wypalanych papierosów spadła o 10 miliardów, w Polsce dziś pali jedynie około 30 % społeczeństwa, pozostałe 70 % nie pali tytoniu - moda na papierosy minęła już kilkanaście lat temu.

8 Korzyści finansowe Palacze zwykle nie mają poczucia, ile pieniędzy tracą na papierosy, a dziś palenie staje się coraz droższe. Paczka papierosów kosztuje około 5 zł. Paląc tylko jedną paczkę dziennie, za rok (365 paczek) puszczane z dymem jest 1825 zł. Za 10 lat palenia będzie to już 18 250 zł. Na jakie przyjemności można sobie pozwolić rzucając palenie? Przykłady: Kupno kolorowego czasopisma- 1 dzień niepalenia- 1 paczka (5 zł) Bilet do kina- 3 dni niepalenia- 3 paczki (15 zł) Kolacja dla dwóch osób w dobrej restauracji- miesiąc niepalenia- 30 paczek (150 zł) Wczasy zagraniczne dla jednej osoby- rok niepalenia- 365 paczek (1825 zł)

9 Gdy przestaniesz palić: poprawia się ukrwienie i dotlenienie skóry, co powoduje zaróżowienie cery i poprawę jej wyglądu, spowalniasz procesy starzenia się skóry i powstawania zmarszczek, wzrasta przyswajalność witamin A, C, E, wpływając korzystnie na procesy regeneracyjne skóry, spada tempo odkładania się kamienia nazębnego w jamie ustnej, oddech staje się świeży, włosy są błyszczące, lepiej odżywione, nadbierasz energii, spada zmęczenie, co korzystnie odbija się w wyrazie Twojej twarzy, możesz cieszyć się zapachem ulubionych perfum, których zapachu nie zakłócają inne, więc wszyscy wokół Ciebie mogą poczuć, jak ładnie pachniesz.

10 Noś wysoko głowę, ponieważ jesteś osobą, która potrafi pokonać swe słabości!

11

12 Znamy wyniki badań naukowców, którzy sprawdzili, co jest bardziej szkodliwe - e-papierosy czy papierosy tradycyjne. Poznaj rezultat ich pracy. E-papierosy są groźniejsze od zwykłych. Z badań japońskich naukowców wynika, że mają nawet dziesięciokrotnie większy poziom substancji rakotwórczych. Tak wynika z badań z 2014 roku. Raport dla japońskiego ministerstwa zdrowia opublikował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Z dokumentu wynika, że z elektronicznych papierosów wydziela się rakotwórczy formaldehyd i acetaldehyd. Tego pierwszego było dużo więcej niż w tradycyjnych papierosach. Stężenie osiąga najwyższy poziom, gdy spirala grzałki e- papierosa jest najbardziej gorąca. Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdziła, że papierosy elektroniczne stanowią poważne ryzyko dla zdrowia. Powinny być zakazane w miejscach publicznych, wewnątrz budynków, a także nie powinny być sprzedawane niepełnoletnim. W raporcie ogłoszono, że gadżety umożliwiające użytkownikom wdychanie nikotyny w aromatyzowanej parze wodnej, stanowią poważne zagrożenie dla młodych ludzi i nienarodzonych dzieci. E-papierosy, które są obecne na polskim rynku od kilku lat, powszechnie uważane są za zdrowsze zamienniki papierosów. Wiele osób sięga po tę formę palenia, sądząc, że jest mniej szkodliwa i zmniejsza ryzyko uzależnienia. Jednak badania, na które powołuje się Polska Grupa Raka Płuca, przeprowadzone w Polsce pomiędzy grudniem 2013 i lutym 2014 pokazują, że e-papierosy mogą uzależniać znacznie szybciej niż papierosy tradycyjne.

13 „Ja kiedyś paliłam i piłam dużo alkoholu. Potem przestałam, bo postanowiłam zaopiekować się moim życiem. Zarówno moją duszą, jak i ciałem. I nagle przestałam chorować, odzyskałam zdolność jasnego myślenia i radość życia. To fantastyczne uczucie.” ~ Beata Pawlikowska („Największe kłamstwa naszej cywilizacji”)

14

15 Prezentację przygotowała uczennica klasy I ct Paulina Szponar


Pobierz ppt "CO W SIEBIE WPUSZCZ AM?! ODWAŻ SIĘ POWIEDZIEĆ NIE!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google