Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fast Food Agata Nikonowicz i Aleksandra Bartkowiak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fast Food Agata Nikonowicz i Aleksandra Bartkowiak."— Zapis prezentacji:

1 Fast Food Agata Nikonowicz i Aleksandra Bartkowiak

2 Co to jest fast food ? Fast Food – z ang. ‘szybka żywność’. Jest to jedzenie przyrządzane błyskawicznie z gotowych półproduktów i na ogół tanie. Bary szybkiej obsługi i uliczne budki serwujące "coś na ciepło" zrobiły u nas zawrotną karierę. Kiedyś nie wypadało paradować po ulicy i jeść, dzisiaj nikogo nie dziwi widok spieszących się ludzi z kawałkiem gorącej pizzy, kebabem albo hot dogiem w ręce.

3 Jesteś tym, co jesz !

4 Choroby.. Fast Food zawiera dużą ilość tłuszczów i węglowodanów. Regularne spożywanie produktów fast food prowadzi do chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość, choroby nowotworowe, miażdzyca, choroby serca i wątroby.

5 McDrive McDrive – znany z McDonald’s jako ‘szybka obsługa’.

6 Smacznego !

7 Dlaczego chodzimy do restauracji typu: „McDonald’s”? Ponieważ tam jest taniej niż w większości restauracji, bo nie mamy czasu na to, żeby spokojnie usiąść, zamówić danie, poczekać i zjeść bez pośpiechu, bo buła z mięsem na dłużej zaspokaja głód, bo smakuje nam tego typu jedzenie.

8 Do najpopularniejszych barów szybkiej obsługi zaliczmy : I wiele innych..

9 A gdyby tak otworzyć..?

10 Nie zawsze piękne..

11 Kanapki Fast Food Choć zapewniani jesteśmy, że zdrowe/bez konserwantów jednak to nieprawda i chociaż znamy konsekwencje i widzimy jak wyglądają kanapki fast food jemy je, ponieważ jesteśmy w ciągłym stresie lub pośpiechu.

12 Zmieńcie styl życia !! Jedzcie więcej warzyw, owoców i naturalnych, nieprzetworzonych produktów! Oczywiście sami decydujecie co jecie i jak będzie wyglądał wasz organizm za kilka lat. Raz na jakiś czas można jeść posiłki fast food, ale nie powinno to być jedzenie na co dzień. Zastanówcie się nad tym co zobaczyliście, być może choć 1 osoba zmieni swój styl życia na zdrowszy.

13 Koniec.. Oto koniec prezentacji pt. „Fast food”. Mamy nadzieje, że się podobało. Podziękowania :


Pobierz ppt "Fast Food Agata Nikonowicz i Aleksandra Bartkowiak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google