Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy odżywiamy się zdrowo?. Cele projektu: Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum. Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy odżywiamy się zdrowo?. Cele projektu: Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum. Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum."— Zapis prezentacji:

1 Czy odżywiamy się zdrowo?

2 Cele projektu: Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum. Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum. Opracowanie zasad zdrowego odżywiania. Opracowanie zasad zdrowego odżywiania.

3 Metody badań: W celu poznania nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum opracowano ankietę, którą przeprowadzono wśród uczniów 6 klas (po dwie klasy z każdego poziomu edukacyjnego). W celu poznania nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum opracowano ankietę, którą przeprowadzono wśród uczniów 6 klas (po dwie klasy z każdego poziomu edukacyjnego). W sumie przeprowadzono badania na 100 uczniach (46 dziewcząt i 44 chłopców). W sumie przeprowadzono badania na 100 uczniach (46 dziewcząt i 44 chłopców).

4 ANKIETA

5 Wyniki: Czy uczniowie naszego gimnazjum jedzą śniadanie przed wyjściem do szkoły?

6 Co gimnazjaliści jedzą na pierwsze śniadanie? Co gimnazjaliści jedzą na pierwsze śniadanie?

7 Czy uczniowie jedzą drugie śniadanie w szkole?

8 Co uczniowie naszego gimnazjum jedzą na drugie śniadanie w szkole?

9 Ile ciepłych posiłków uczniowie jedzą w ciągu dnia?

10 Ile posiłków jedzą uczniowie w ciągu dnia?

11 Jak często uczniowie jedzą słodycze?

12 Jak często uczniowie jedzą owoce?

13 Czy uczniowie jedzą obiad?

14 Jakie uczniowie piją napoje?

15 Wnioski Ponad 25% uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. Ponad 25% uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. 20% chłopców i ponad 30% dziewcząt nie je drugiego śniadania w szkole. 20% chłopców i ponad 30% dziewcząt nie je drugiego śniadania w szkole. Na śniadanie w domu uczniowie najczęściej jedzą kanapki lub płatki, a w szkole kanapki. Na śniadanie w domu uczniowie najczęściej jedzą kanapki lub płatki, a w szkole kanapki. Ponad 30% uczniów je słodycze każdego dnia po kilka razy i ponad 30% kilka razy w tygodniu. Ponad 30% uczniów je słodycze każdego dnia po kilka razy i ponad 30% kilka razy w tygodniu.

16 Wnioski Ponad 25% uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. Ponad 25% uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. 20% chłopców i ponad 30% dziewcząt nie je drugiego śniadania w szkole. 20% chłopców i ponad 30% dziewcząt nie je drugiego śniadania w szkole. Na śniadanie w domu uczniowie najczęściej jedzą kanapki lub płatki, a w szkole kanapki. Na śniadanie w domu uczniowie najczęściej jedzą kanapki lub płatki, a w szkole kanapki. Ponad 30% uczniów je słodycze każdego dnia po kilka razy i ponad 30% kilka razy w tygodniu. Ponad 30% uczniów je słodycze każdego dnia po kilka razy i ponad 30% kilka razy w tygodniu.

17 Ponad 20% chłopców nie je w ogóle owoców i warzyw. Ponad 20% chłopców nie je w ogóle owoców i warzyw. Dziewczęta jedzą częściej owoce od chłopców. Dziewczęta jedzą częściej owoce od chłopców. Najczęściej uczniowie jedzą 3-4 posiłki w ciągu dnia, z czego u ponad 50% dwa są podawane na ciepło. Najczęściej uczniowie jedzą 3-4 posiłki w ciągu dnia, z czego u ponad 50% dwa są podawane na ciepło. 60% dziewcząt i 70% chłopców każdego dnia jedzą obiad. 60% dziewcząt i 70% chłopców każdego dnia jedzą obiad. Głównym napojem uczniów są: herbata, woda, soki i wśród chłopców napoje gazowane (aż 20%). Głównym napojem uczniów są: herbata, woda, soki i wśród chłopców napoje gazowane (aż 20%).

18 Zasady zdrowego odżywiania: 1. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów, korzystając z piramidy zdrowego odżywiania.

19 Zasady zdrowego odżywiania: 2. Jedz śniadanie przed wyjściem do szkoły i drugie śniadanie w szkole. 2. Jedz śniadanie przed wyjściem do szkoły i drugie śniadanie w szkole.

20 Do głównych produktów, które powinny wchodzić w skład śniadania, należy zaliczyć: Mleko i fermentowane napoje mleczne Mleko i fermentowane napoje mleczne Pieczywo mieszane Pieczywo mieszane Masło lub margarynę dobrej jakości, Masło lub margarynę dobrej jakości, Produkty zawierające białko pochodzenia zwierzęcego: ryby, jaja, wędliny, ser. Produkty zawierające białko pochodzenia zwierzęcego: ryby, jaja, wędliny, ser. Owoc lub sok owocowo-warzywny. Owoc lub sok owocowo-warzywny.

21 Zasady zdrowego odżywiania 3. Spożywaj dużo produktów zbożowych. 4. Pij codziennie co najmniej 2 litry wody. 5. Spożywaj z umiarem mięso. 6. Ograniczaj spożywanie tłuszczów zwierzęcych. 7. Jedz 5 porcji warzyw i owoców dziennie. 8. Unikaj cukru oraz słodyczy 9. Ogranicz spożycie soli. 10. Unikaj alkoholu

22 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Czy odżywiamy się zdrowo?. Cele projektu: Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum. Poznanie nawyków żywieniowych uczniów naszego gimnazjum."

Podobne prezentacje


Reklamy Google