Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 113 W ŁODZI ul. Unicka 6 tel. 42 684 61 59

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 113 W ŁODZI ul. Unicka 6 tel. 42 684 61 59"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 113 W ŁODZI ul. Unicka 6 tel. 42 684 61 59 skp113@wp.pl www.sp113.edu.lodz.pl

2 Sale lekcyjne

3 Sala zabaw z projektu Radosna Szkoła (plac zabaw na terenie szkoły w realizacji)

4 Pracownie komputerowe Posiadamy dwie pracownie komputerowe z dostępem do Internetu wyposażone w komputery Macintosh oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z komputerami PC. Edukacja informatyczna prowadzona jest w klasach I –VI.

5 Lekcje w terenie Uczniowie często uczą się także poza terenem szkoły. Chodzimy na lekcje do muzeów, teatrów, domów kultury, parku, lasu.

6 Zajęcia pozalekcyjne koło informatyczne koło teatralne koło projektu Comenius koło artystyczne koło dziennikarskie koło matematyczne koło przyrodnicze koło języka angielskiego koło regionalne zajecia sportowe zajęcia wyrównawcze drużyna zuchowa

7 Rajdy i wycieczki Promujemy zdrowy styl życia poprzez działalność sportową, rekreacyjną i turystyczną. Uczestniczymy w rajdach, poznajemy region łódzki i ciekawe zakątki Polski.

8 Promocja zdrowia Jesteśmy szkołą promujacą zdrowie. Ponownie zdobyliśmy certyfikat Szkół Promujących Zdrowie. Staramy się o nie dbać poprzez prawidłową dietę i aktywność fizyczną. Wiemy co sprzyja naszemu zdrowiu, a co szkodzi. Przygotowujemy przedstawienia dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, imprezy sportowe a także uczestniczymy w prelekcjach i warsztatach, promujących zdrowy styl życia.

9 Bezpieczeństwo w szkole Podejmujemy szereg inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w szkole. Współpracujemy z VII Komisariatem, Komendą Miejska Policji w Łodzi oraz Strażą Miejską.

10 Zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy W naszej szkole są organizowane zajęcia dla uczniów ZDOBĄDŹ WIEDZĘ, KTÓRA RATUJE ŻYCIE Prowadzą je nauczyciele posiadający certyfikat Ministra Zdrowia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

11 Projekt Comenius Uczestniczymy w międzynarodowym projekcie Comenius. Współpracujemy z 7 europejskimi szkołami: w Anglii, Walii, Danii, Holandii, Norwegii, na Cyprze i we Włoszech. Nasza szkoła jest koordynatorem projektu. Więcej informacji: http://www.safecomenius.vel.pl http://www.safecomenius.vel.pl

12 Dobry start w matematykę Uczestniczymy w projekcie wspólfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach EuropejskiegoFunduszu Społecznego „Dobry start w matematykę”. Celem projektu jest zmniejszenie dysproporcji edukacyjnych w ramach kompetencji kluczowych z zakresu matematyki. W zajęciach uczestniczą dzieci klas II i III.

13 Tak witamy klasy pierwsze

14 Uroczystość ślubowania klas pierwszych

15 Wybrane imprezy szkolne Bal karnawałowy Dzień Misia Jasełka Kolorowe Dzieci Święto NiepodległościFestyn „Pożegnanie lata”

16 Konkursy

17 Obiady Szkoła prowadzi działalność w zakresie żywienia dzieci. Obiad składający się z dwóch dań i kompotu kosztuje 3,50 zł, a przygotowany przez panie kucharki smakuje wyśmienicie.

18 Świetlica szkolna Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00 – 17.00. Pod opieką wychowawców dzieci mogą atrakcyjnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach. W zajęciach świetlicowych dominują: plastyczne, muzyczno-ruchowe, sportowe i komputerowe. Tutaj pod okiem wychowawców dzieci mogą również odrobić pracę domową.

19 Pielęgniarka szkolna Pielęgniarka szkolna dba o zdrowie i higienę uczniów. Dzieci uzyskują pomoc w przypadku nagłych zachorowań, urazów, kłopotów żołądkowych.

20 Biblioteka szkolna Biblioteka szkolna posiada księgozbiór liczący prawie 11000 woluminów. Wyposażona jest w centrum multimedialne – cztery komputery PC z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne. Uczniowie mogą przy pomocy nauczyciela – bibliotekarza przygotować materiały na lekcje i odrabiać prace domowe z wykorzystaniem Internetu i księgozbioru podręcznego.

21 ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 113 W ŁODZI ul. Unicka 6 tel. 42 684 61 59"

Podobne prezentacje


Reklamy Google