Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kultura – Mali Przygotowali : Mateusz Piotr Kacper Paweł.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kultura – Mali Przygotowali : Mateusz Piotr Kacper Paweł."— Zapis prezentacji:

1 Kultura – Mali Przygotowali : Mateusz Piotr Kacper Paweł

2 Oto flaga i godło Mali

3 Mali  to państwo położone w północno- zachodniej Afryce. Nie ma dostępu do morza. Mali ma powierzchnie 1 250 tys. km 2. Stolica to Bamako, a większe miasta to Ségou, Mopti, Sikasso, Kayes

4  Językiem urzędowym w Mali jest francuski, ale także są w użyciu języki plemienne i arabski.

5  Dominującą religią jest islam. Sporą część społeczeństwa stanowią też animiści, a chrześcijan jest łącznie niespełna dwa procent.

6 Nie ma problemu z fotografowaniem dzieci czy kobiet, ale wcześniej trzeba oficjalnie poprosić o pozwolenie. Starsze osoby nie są przekonane do zdjęć, ale gdy pokaże się im pierwsze, są zachwycone i wołają resztę członków rodziny.

7 Wielki Meczet w Dżenne  W środkowym Mali – największa gliniana budowla sakralna i największy wolno stojący budynek z cegły suszonej na świecie. Data budowy: 1906-1907/09

8 Uniwersytet Sankore  Koraniczna placówka oświatowa w Timbuktu w Mali, sięgająca tradycjami czasów przedkolonialnych królestw w regionie. Składa się z trzech medres zlokalizowanych przy meczetach.

9 Święta chrześcijańskie  26 marca – Dzień Męczenników 25 maja – Święto Afryki 25 grudnia – Boże Narodzenie

10 Święta muzułmańskie  Korité – Święto Przerwania Postu odbywające się na koniec Ramadanu. Tabaski – „święto baranów” trwające cztery dni, jest to upamiętnienie poświecenia Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga.

11 Koniec


Pobierz ppt "Kultura – Mali Przygotowali : Mateusz Piotr Kacper Paweł."

Podobne prezentacje


Reklamy Google