Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 argumentów przeciwko biciu. 1. Bicie prowadzi do fizycznych obrażeń, zasinień, uszkodzeń nerwów, złamań kości. 2. Bicie niszczy ufność dziecka i poczucie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 argumentów przeciwko biciu. 1. Bicie prowadzi do fizycznych obrażeń, zasinień, uszkodzeń nerwów, złamań kości. 2. Bicie niszczy ufność dziecka i poczucie."— Zapis prezentacji:

1 10 argumentów przeciwko biciu

2 1. Bicie prowadzi do fizycznych obrażeń, zasinień, uszkodzeń nerwów, złamań kości. 2. Bicie niszczy ufność dziecka i poczucie własnej wartości. 3. Bicie to przekazywanie przemocy z pokolenia na pokolenie. 4. Bicie uczy, że rację ma silniejszy. 5. Rodzic bijący za złe zachowanie nie pokazuje dobrego wzoru.

3 10 argumentów przeciwko biciu 6. Bite dziecko zachowa się grzecznie ze strachu i tylko w obecności tego co bije. 7. W bitych dzieciach zostaje na zawsze uraza. 8. Dzieci są bite za zachowania, które nie są złe, ale wynikają z naturalnej aktywności dziecka w poznawaniu świata lub są próba zwrócenia na siebie uwagi. 9. Dzieci łatwiej uczyć tłumacząc zasady i dając własne zachowania za wzór odpowiedzialności i samodyscypliny. 10. Szukanie uzasadnień dla kar cielesnych w Piśmie Świętym to przykład wybiórczego wykorzystywania tekstów religijnych dla usprawiedliwienia wypaczeń we własnym myśleniu


Pobierz ppt "10 argumentów przeciwko biciu. 1. Bicie prowadzi do fizycznych obrażeń, zasinień, uszkodzeń nerwów, złamań kości. 2. Bicie niszczy ufność dziecka i poczucie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google