Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: " Statystyka Komunikacji Miejskiej KZK GOP w Sosnowcu " Uczniowie wykonujący: Nauczyciele prowadzący: Natalia Pasternak p.mgr Teresa Stochel Mateusz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: " Statystyka Komunikacji Miejskiej KZK GOP w Sosnowcu " Uczniowie wykonujący: Nauczyciele prowadzący: Natalia Pasternak p.mgr Teresa Stochel Mateusz."— Zapis prezentacji:

1 Temat: " Statystyka Komunikacji Miejskiej KZK GOP w Sosnowcu " Uczniowie wykonujący: Nauczyciele prowadzący: Natalia Pasternak p.mgr Teresa Stochel Mateusz Cholewa p.mgr Edyta Cieplińska Natalia Chmielarz Michał Cichoń

2 Celem projektu jest zbadanie częstotliwości kursowania wybranych linii autobusowych na terenie Sosnowca, zapoznanie się z użytkowaniem biletu elektronicznego oraz opracowanie ankiety dotyczącej komfortu jazdy autobusem. Zapoznaliśmy się również z różnymi modelami autobusów na przełomie lat. Podsumowaniem projektu jest plakat promujący jazdę autobusem.

3 Przeprowadziliśmy ankietę, w której brało udział 100 osób. Ankieta porusza wiele aspektów jazdy autobusami. 1)Pytanie pierwsze Jaką linią autobusową najczęściej Pan/Pani podróżuje? Na podstawie ankiety wywnioskowaliśmy, że mieszkańcy Sosnowca najczęściej podróżują linią 622, 299, 811, 18, 723 oraz 815.

4 2) Pytaniem drugim w owej ankiecie jest pytanie które brzmi: „O której godzinie? - O jakiej porze dnia Pan/Pani podróżuje?” Jak się okazało najwięcej osób podróżuje w godzinach porannych, a najmniej w godzinach wieczornych.

5 3) Pytanie trzecie w naszej ankiecie dotyczy punktualności autobusu, a brzmi: „Czy autobus się spóźnia?” z ankiety wynika, że autobusy spóźniają się ale czasami.

6 4) Następne pytanie brzmi: „Czy w autobusie są wolne miejsca siedzące?” i na to pytanie większość osób odpowiedziała twierdząco.

7 5) Kolejne pytanie dotyczy komfortu jazdy w autobusie, a brzmi: „Jak ocenia Pan/Pani komfort jazdy” i większość użytkowników komunikacji miejskiej ocenia je dobrze.

8 6) Ostatnie pytanie z ankiety dotyczy dość nowego „biletu elektronicznego” i jak się okazało większość ludzi z niego nie korzysta.

9 MOBILET to aplikacja na komórkę umożliwiająca rozliczanie przejazdów komunikacją zbiorową przez telefon. System działa w kilkunastu miastach, we wszystkich sieciach komórkowych. Aby móc korzystać z tej usługi nie musimy wysyłać SMS-ów ani nigdzie dzwonić, wystarczy mieć telefon z dostępem do internetu i obsługą programów Java. Ciekawostką jest, że kasowanie biletu przez komórkę trwa ok. 15 sekund.

10 Z internetu wyszukaliśmy informacje, ile autobusów kursuje po Sosnowcu, a ile wyjeżdża poza Sosnowiec. Po Sosnowcu kursuje 50 linii, natomiast poza nim 28 linii. Na podstawie danych wykonaliśmy stosowne obliczenia i sporządziliśmy diagram kołowy. Wywnioskowaliśmy iż wszystkich linii autobusowych jest 78, a 64% z nich kursuje po Sosnowcu, a 36% wyjeżdżają poza Sosnowiec.

11 Badanie częstotliwości kursowania wybranych linii autobusowych w godzinach szczytu w dni robocze (potrzebne informacje wyszukaliśmy w internecie na stronie

12

13

14 Wniosek: Najrzadziej kursującym autobusem w godzinach 05:00-08:00 jest autobus linii 622, a najczęściej kursującym autobus linii 299. Natomiast w godzinach 13:00-17:00 najrzadziej kursującymi autobusami są 811, 299, 815, a najczęściej 723.

15 W internecie wyszukaliśmy zdjęcia i okres produkcji Ikarusów które są następujące

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27 Na zakończenie przygotowaliśmy plakat promujący jazdę autobusem:,,Zamiast koniem jadąc kłusem, wsiądź i jedź autobusem’’

28


Pobierz ppt "Temat: " Statystyka Komunikacji Miejskiej KZK GOP w Sosnowcu " Uczniowie wykonujący: Nauczyciele prowadzący: Natalia Pasternak p.mgr Teresa Stochel Mateusz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google