Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically."— Zapis prezentacji:

1

2 Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically

3 Kociewie to region etniczno-kulturowy z własną gwarą. Geograficznie nie jest wyodrębniony. Z nazwy region mało znany w Polsce. Kociewiacy to grupa etniczna powstała w XII wieku wskutek mieszania rodzimej, pomorskiej ludności z napływową. Kociewie ma urozmaiconą rzeźbę terenu, piękne jeziora i lasy i jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Region Kociewia rozciąga się na zachód od dolnej Wisły i położony jest między Tczewem, Skarszewami, Starą Kiszewą, Czarną Wodą a Świeciem. Ma kształt wydłużony w kierunku południkowym. Maksymalna rozciągłość terenu z północy na południe wynosi 120 km, zaś ze wschodu na zachód około 60 km. Obszar Kociewia zamieszkuje około 250 tys. ludzi.

4

5

6

7

8

9

10 Sanktuarium Maryjne w Piasecznie k/Gniewu

11 Wieś położona 10 km na zachód od Skarszew w dolinie Wierzycy. Pierwsze wzmianki na jej temat datują się na XII wiek i powiązane są z zakonem Cystersów. Nad wsią góruje barokowy kościół o pięknym rokokowym wnętrzu z początku XVIII wieku pw. św. Piotra i Pawła.

12

13

14

15

16

17

18 Skansen z chatą po osadnikach holenderskich (mennonitach) sprowadzonych do Polski w XVI w. Zagospodarowywali dolinę Wisły budując system wałów, kanałów odwadniających i rowów.

19

20

21

22 Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Kościół pobernardyński (1690-1740)

23

24

25

26 Muzyka: Secret Garden – fragment ”Silence Speaks”


Pobierz ppt "Automatyczne wyświetlanie Klikaj tylko, gdy pojawi się ikona myszki inaczej utracisz wiele animowanych fotografii Slides will advance automatically."

Podobne prezentacje


Reklamy Google