Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czego nauczyliśmy się, biorąc udział w programie?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czego nauczyliśmy się, biorąc udział w programie?"— Zapis prezentacji:

1

2 Czego nauczyliśmy się, biorąc udział w programie?

3 Umiejętności redakcyjne, które nabyliśmy: Zbieranie informacji do artykułów Redagowanie tekstów Umiejętność prawidłowego opisywania źródeł Zakładanie bloga Posługiwanie się dziennikarskimi formami wypowiedzi takimi jak: wywiad, reportaż, notatka prasowa

4 Programy, które opanowaliśmy: Microsoft Word PowerPoint Gadu – Gadu Microsoft Publisher

5

6 Zanim przystąpiliśmy do projektu - wykonaliśmy zadanie TIK,, za które otrzymaliśmy wyróżnienie. Oto adnotacja na stronie głównej Centrum Edukacji Obywatelskiej:

7

8

9

10

11

12 Cele i założenia naszego projektu: * rozwijanie zdolności komunikacyjnych * doskonalenie dziennikarskich form wypowiedzi, * nawiązanie współpraca z portalem internetowym (www.wirtualnyplonsk.pl) działającym na terenie Płońska w celu obserwacji pracy doświadczonych redaktorów * doskonalenie umiejętności pracy w grupie umiejętność wypowiadania konstruktywnej krytyki, odróżniania faktu od opinii

13

14

15

16

17 Wspólnym sukcesem okazała się wizyta w siedzibie portalu "Wirtualny Płońsk". Wszystko było dla nas ciekawe, nowe. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści redaktora Mateusza Przyborowskiego dotyczących pracy dziennikarskiej. Duże wrażenie zrobiła na nas ich organizacja pracy, m.in. korkowa tablica, na której dziennikarze przyczepiają karteczki przypominające o wydarzeniach, na których muszą być. Dzięki niej ustaliliśmy, że mimo zakończenia projektu nasza współpraca będzie się wciąż rozwijać. W planach są wspólne wyjścia na imprezy kulturalne i spotkania z informatykiem portalu Wirtualny Płońsk.

18

19

20 Administratorzy w czasie trwania projektu zmieniali wygląd strony. Początkowo skanowaliśmy numery gazetki i zamieszczaliśmy je na stronie, z czasem odkryliśmy program, który umożliwia zmianę tekstów stworzonych w programie Publisher na format PDF. Dzięki tej innowacji, jakość zamieszczanych tekstów jest dużo lepsza. Na końcu administratorzy zaprojektowali baner i szyld reklamowy na dole strony. W trakcie pracy nad projektem Alan i Piotrek wprowadzali kolejne udoskonalenia: zegar, informacje dotyczące ilości odwiedzin na stronie a także ankietę dotyczącą wolności w erze TIK, którą przygotowaliśmy na XV Międzynarodowy Piknik Naukowy.

21

22

23 Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprosiło nas na XV Międzynarodowy Piknik Naukowy, który odbył się 28 maja w Parku im. Marszałka Rydza - Śmigłego w Warszawie. Imprezę zorganizowało Centrum Nauki Kopernik oraz Polskie Radio. Nasza wiedza zaskoczyła dorosłych, dlatego koordynatorzy CEO zaproponowali nam współpracę przy tworzeniu swojego portalu. Do końca roku szkolnego mamy przygotować filmik instruktażowy związany z tworzeniem stron internetowych. Naszą pracę będzie można oglądać na stronie głównej CEO a na razie na stronie www.gazetka-gimpress.cba.pl.

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37 I tym miłym akcentem zakończyła się dla naszej redakcji przygoda z programem „Szkoła z klasą 2.0”

38


Pobierz ppt "Czego nauczyliśmy się, biorąc udział w programie?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google