Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Dawne obręby Nadleśnictwa Lipinki zostały utworzone w 1948 roku z wydzielonych powierzchni wcześniej zorganizowanych Nadleśnictw Żary, Wymiarki i Traby,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Dawne obręby Nadleśnictwa Lipinki zostały utworzone w 1948 roku z wydzielonych powierzchni wcześniej zorganizowanych Nadleśnictw Żary, Wymiarki i Traby,"— Zapis prezentacji:

1

2  Dawne obręby Nadleśnictwa Lipinki zostały utworzone w 1948 roku z wydzielonych powierzchni wcześniej zorganizowanych Nadleśnictw Żary, Wymiarki i Traby, wtedy też swój początek miało Nadleśnictwo Trzebiel. Powstanie Nadleśnictwa Żary datuje się z kolei na rok 1945. Do końca lat 50 ubiegłego wieku, wymienione nadleśnictwa były podległe Rejonowi Lasów Państwowych w Żarach, po usamodzielnieniu w pełnym rozrachunku gospodarczym podlegały bezpośrednio Okręgowemu Zarządowi Lasów Państwowych w tym samym mieście, od 1968 roku zaś – w Zielonej Górze.

3

4 Ważny czas dla gospodarki leśnej Nadleśnictwa Lipinki miała znajdująca się na tym terenie kopalnia węgla brunatnego. Jej istnienie powodowało zmiany w stanie posiadania – część partii była przekazywana pod kopalnię odkrywkową, które po wyeksploatowaniu ponownie przekazywane były pod zarząd Nadleśnictwa. Skutkiem funkcjonowania kopalni było pojawienie się zalanych wodą zagłębień pokopalnianych, głębinowych zapadlisk pokopalnianych czy nieużytków pokopalnianych, które poprzez swoje zakwaszenie i stałe rozmywanie przez wody opadowe, stały się trudne do odnowienia.

5

6

7 Piękne lasy, będące środowiskiem życia często nie spotykanych nigdzie indziej gatunków flory i fauny, bogate runo leśne obfitujące w grzyby i jagody, efektowne formy ochrony przyrody czy niesamowite twory geologiczne, uformowane w wyniku działalności lądolodu – to tylko niektóre z przesłanek przemawiających za odwiedzeniem terenów Nadleśnictwa Lipinki.

8

9 Autor: Dominika Białowąs Kornelia Bondarowicz Martyna Aniśkiewicz Klasa V Zespół Szkół w Trzebielu Kategoria Szkoła Podstawowa


Pobierz ppt " Dawne obręby Nadleśnictwa Lipinki zostały utworzone w 1948 roku z wydzielonych powierzchni wcześniej zorganizowanych Nadleśnictw Żary, Wymiarki i Traby,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google