Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Różnice w języku, kulturze, sprawowaniu liturgii świętej, kwestiach teologicznych, które nabrzmiewały pomiędzy wschodem i zachodem, doprowadziły do SCHIZMY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Różnice w języku, kulturze, sprawowaniu liturgii świętej, kwestiach teologicznych, które nabrzmiewały pomiędzy wschodem i zachodem, doprowadziły do SCHIZMY."— Zapis prezentacji:

1 Różnice w języku, kulturze, sprawowaniu liturgii świętej, kwestiach teologicznych, które nabrzmiewały pomiędzy wschodem i zachodem, doprowadziły do SCHIZMY WSCHODNIEJ w 1054 r. KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY Główne prawdy wiary Kościoła od czasów Apostolskich Bóstwo Chrystusa *Trójca Święta * Pismo Święte Zmartwychwstanie * Sakrament chrztu św. Sakrament Eucharystii * Liturgia * Prymat Papieża Kult świętych * Sukcesja apostolska Kult Maryi * Pozostałe sakramenty * Życie wieczne

2 KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI KOŚCIÓŁ PRAWOSŁAWNY Wystąpienie Marcina Lutra w 1517 r., który chciał zwrócić uwagę na istniejące, wg niego, w Kościele nieprawidłowości doprowadziło do ekskomuniki i zerwania więzi z Kościołem katolickim.

3 PROTESTANCI: *luteranie *kalwini *anglikanie PROTESTANCI: *luteranie *kalwini *anglikanie

4 Trójca Święta Chrzest Liturgia Kult Maryi i Świętych Pozostałe sakramenty Sukcesja apostolska Prymat Papieża Pismo Święte Protestanci Prawosławni Katolicy


Pobierz ppt "Różnice w języku, kulturze, sprawowaniu liturgii świętej, kwestiach teologicznych, które nabrzmiewały pomiędzy wschodem i zachodem, doprowadziły do SCHIZMY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google