Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zmieniała się muzyka? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zmieniała się muzyka? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Jak zmieniała się muzyka? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Jak zmieniała się muzyka? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Muzyka towarzyszy człowiekowi już od jego pojawienia się na Ziemi. W czasach prehistorycznych grano na muszlach i piszczałkach wykonanych z kości. Muzyka towarzyszyła tańcom i ceremoniom religijnym. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Muzyka chińska jest najstarszą ze wszystkich. Początki kultury muzycznej Chin sięgają gdzieś II tysiąclecia p.n.e. To w Chinach właśnie powstała pierwsza instytucja muzyczna – Cesarskie Biuro Muzyki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Instrumenty, które używano w tamtych czasach w Chinach to lutnia, harfa, cytra, flet bambusowy, piszczałka, harmonijka ustna, grzechotki, brzękadła, gong – pojedynczy lub zawieszone po kilka na jednej ramie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Muzykę poważną można nazwać „kontynuatorem” dokonań muzycznych poprzednich wieków. Zalicza się do niej gatunki przeznaczone wyłącznie do słuchania, np. koncert, symfonia. Wokół niej wykształciła się kultura polegająca na odpowiednim zachowaniu w czasie jej słuchania. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Muzyka poważna opiera się na osiągnięciach muzyki dawnej oraz nowożytnej. Jej cechy charakterystyczne to: brak instrumentów elektrycznych, zapis oparty na nutach, czerpanie z klasycznych form muzycznych oraz brak improwizacji, a wszystko jest dokładnie wyćwiczone. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Współcześnie jednym z najbardziej znanych gatunków muzycznych jest muzyka pop. Termin ten jest bardzo wieloznaczny i w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej rodzaju i charakteru. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 W węższym zakresie muzyka pop oznacza gatunek muzyki nastawiony na masowego odbiorcę. Cechy charakterystyczne to prostota, melodyjność i tak zwane „wpadanie w ucho”, dzięki czemu łatwo dociera do wielu ludzi. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 A wy jaki rodzaj muzyki lubicie najbardziej? Kogo słuchacie najchętniej? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Jak zmieniała się muzyka? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google