Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XII Kongres Gospodarki Polskiej Warszawa, 21 czerwca 2016 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XII Kongres Gospodarki Polskiej Warszawa, 21 czerwca 2016 r."— Zapis prezentacji:

1 XII Kongres Gospodarki Polskiej Warszawa, 21 czerwca 2016 r.

2 Misja Instytutu Europejskiego Biznesu  Misją Instytutu Europejskiego Biznesu jest promowanie rozwoju europejskich firm, banków i instytucji finansowych oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały.  Swoją aktywność IEB prowadzi głównie w zakresie marketingu, public relations i szkoleń.

3 Projekty Instytutu Europejskiego Biznesu  GepardyBiznesu.pl od 2006 r.,  IBS.edu.pl od 2006 r.,  Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r.  Konferencje dla firm i banków od 2006 r.  Konkurs Efektywna Firma od 2008 r.  Konkurs Potęgi Biznesu od 2008 r.  Konkurs Bank Przyjazny Przedsiębiorczości do 2008 r.  Konkurs Najpiękniejsza Budowla Europy od 2008 r.  Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” od 2009 r.  BusinessNow.pl od 2012 r.,  Konkurs Wielki Modernizator Europy od 2012 r.  Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2013 r.  Konkurs Światowa Firma od 2013 r.

4 Cele konkursów Instytutu Europejskiego Biznesu  Wyłonienie dynamicznych firm i banków: Gepardów Biznesu.  Znalezienie efektywnych, cennych, mocnych i ekspansywnych firm.  Promowanie dynamicznych, efektywnych, cennych i światowych firm.  Promowanie Banków Przyjaznych Przedsiębiorczości i pięknych budowali.  Promowanie członków Business Club of Europe.

5 Metodologia konkursów dla firm  Metodologia wykorzystywana w Konkursie Gepardy Biznesu i Potęgi Biznesu pokazuje, ile warta byłaby firma, gdyby jej akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. W Konkursie Gepardy Biznesu kryterium oceny jest dynamika wzrostu wartości rynkowej, a w Konkursie Potęgi Biznesu – sama wartość.  W Konkursie Efektywna Firma liczona jest średnia stosunku zysku netto do przychodów operacyjnych.  Tytuł Mocną Firma Godna Zaufania uzyskują przedsiębiorstwa, które są i dynamiczne, i efektywne.  W Konkursie Wielki Modernizator Europy porównywana jest kilkuletnia amortyzacja, a w Konkursie Światowa Firma - wielkość eksportu i liczba krajów, do których eksport jest prowadzony.

6 Oceniliśmy 70 tysięcy firm  W dziesiątej edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i ósmej edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2015 IEB policzył wartość rynkową 20 tysięcy przedsiębiorstw.  W ósmej edycji Konkursu Efektywna Firma 2015 IEB sprawdził efektywność 20 tys. firm.  W trzeciej edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015 IEB przebadał kondycję 20 tys. podmiotów gospodarczych.  Łącznie w latach 2006-2016 IEB dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tys. firm, to największe w Polsce komercyjne badanie kondycji przedsiębiorstw.

7 Instytut Zdrowej Żywności  Celem Instytutu Zdrowej Żywności jest doradzenie ludziom, jak prawidłowo powinni odżywiać się. t  Instytutu Zdrowej Żywności będzie oceniał skład i pochodzenie składników żywności i na tej podstawie przyznawał różnej klasy Certyfikaty Zdrowa Żywność.

8 Gepard Biznesu 2015

9  COMP Soft Sp. z o.o. w Mielcu sprzedaje program MAAT, który jest rozwiązaniem stworzonym przez rodzimych informatyków, a centrum rozwojowe oprogramowania znajduje się w Polsce.  MAAT dzieli się na moduły: Finanse, Logistyka, Produkcja, Pracownicy, CRM, Analizy Wielowymiarowe, Przepływ Dokumentów.  Zaufaniem obdarzyły go duże grupy kapitałowe: Black Red White, Geyer&Hosaja, MARMA, LEIER Polska, Sokółka, UPS Polska. Stosowany jest także w 100 innych znanych przedsiębiorstwach i 100 bankach.

10 Gepard Biznesu 2015

11 Gepard Biznesu 2014  Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie są największą firmą komunikacji miejskiej w Polsce i jedną z największych w Europie.  W czterech zajezdniach bazuje ponad 1400 autobusów, a codziennie na ulice wyjeżdża 1200 pojazdów  W ciągu ostatnich dziewięciu lat na inwestycje taborowe MZA wydały ponad miliard złotych, co pozwoliło na odmłodzenie floty w ponad 70 procentach.  Miejskie Zakłady Autobusowe od lat wytyczają trendy w stosowaniu nowoczesnych technologii w transporcie publicznym.

12 Gepard Biznesu 2015

13  Green&Joy cash and carry Gdańsk to jedną z najnowocześniejszych hurtowni ogrodniczych w Polsce.  Green&Joy to kompleksowa oferta asortymentowa, profesjonalna obsługa i nowoczesne metody działania.  Nabywcy mają możliwość wykorzystania nowoczesnych rozwiązań informatycznych i mogą składać zamówienia on-line.  Dla stałych klientów firma organizuje cykliczne, cieszące się dużym powodzeniem szkolenia, ciekawe promocje cenowe przy współpracy z największymi dostawcami.

14 Gepard Biznesu 2015

15  HANDEN Sp. z o.o. w Warszawie powstała we 2000 r. w celu prowadzenia obrotu gazem ziemnym na terenie kraju i za granicą, zgodnie z polskimi i europejskimi regulacjami.  Od 2007 r., jako pierwszy w Polsce niezależny dostawca, sprowadza gaz z zagranicy i dostarcza go do klientów.  Dysponuje ciągłymi przepustowościami na połączeniach transgranicznych w Lasowie i Cieszynie, usługami magazynowania gazu w PMG Wierzchowice oraz ma możliwość dostarczania paliwa gazowego z gazociągu jamalskiego.

16 Gepard Biznesu 2015

17  Perfect Niezależne Doradztwo Finansowe SA w Gdańsku rozpoczęła działalność 1994 roku jako niezależna firma wyłącznie z polskim kapitałem.  To nowoczesna agencja, ukierunkowana na kompleksową obsługę rodzin oraz małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie ubezpieczeń: na życie, NNW, oszczędnościowych, inwestycyjnych, majątkowych, komunikacyjnych i zdrowotnych.  Poziom jej usług jest dostosowany do standardów i wymogów Unii Europejskiej, wzorując się na doświadczeniach najlepszych zachodnich doradców i planistów finansowych.

18 Gepard Biznesu 2015

19  Firma Plasmet została założona w Widzinie na Pomorzu przez Jana Czechowicza w 1977 roku, jako mały rzemieślniczy zakład ślusarski. Podstawową produkcją były wyroby z drewna, wyroby dla gospodarstwa domowego, a następnie części do maszyn i ciągników rolniczych.  Obecnie firma współpracuje w 100 proc. z przemysłem motoryzacyjnym, wytwarzając narzędzia do tłoczenia blach, narzędzia pomiarowe, prototypy detale i podzespoły tłoczone z blach karoseryjnych. Jej wyroby w większości wysyłane są do montowni samochodów w Europie oraz Brazylii.

20 Gepard Biznesu 2015

21  PZM Wimet Józefów to małe, polskie, rodzinne przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym nieprzerwanie od 1976 roku.  Działalność PZM WIMET Józefów skupia się przede wszystkim na:  projektowaniu, produkcji i logistyce dostaw dla służb mundurowych,  projektowaniu, konserwacji i logistyce dostaw urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oznakowania drogowego pionowego i poziomego.

22 Gepard Biznesu 2015

23  Konsbud Audio Sp. z o.o. w Warszawie to firma o ugruntowanej pozycji na rynku pro audio i silna marka będąca synonimem jakości.  Prowadzi działalności w zakresie integracji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych, broadcastowych, multimedialnych, kinotechniki.  Zrealizowała setki instalacji w całej Polsce, m.in. dla Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także w wielu innych filharmoniach, teatrach, centrach kultury, obiektach użyteczności publicznej, halach sportowych, salach konferencyjnych, muzeach, stacjach telewizyjnych, rozgłośniach radiowych i innych.

24 Gepard Biznesu 2015

25  Na rynku środkowoeuropejskim Selprima Sp z o.o. w Warszawie jest jednym z liderów zajmujących się handlem lecytyną słonecznikową, komponentami paszowymi i olejami roślinnymi.  Zapewnia najwyższą jakość dostarczanych produktów, współpracuje z pewnymi i solidnymi producentami, promuje towary niemodyfikowane genetycznie i wolne od alergenów.  Prowadzi działalność globalną i nie boi się nowych wyzwań. Granice i odległość nie stanowią dla niej żadnego problemu.

26 Gepard Biznesu 2016  Agencja Inwestycyjno - Handlowa V-Project sp. z o.o. w Warszawie rozpoczęła działalność w roku 1988.  Spółka zajmuje się importem i exportem surowców energetycznych (głównie węgla i biomasy), spedycją kolejową i obrotem wierzytelnościami przedsiębiorstw.  Powiązana kapitałowo - V-Project SA prowadzi skład węgla i towarów masowych zlokalizowany w Nasielsku.

27 Mocna Firma Godna Zaufania 2015  Fantasy Food sp. z o.o. w Kobyłce powstała w 1991 r.  Jest polską firmą rodzinną zajmującą się produkcją żywności mrożonej przeznaczonej na rynek krajowy i za granicę.  Wysokiej jakości produkty firmy, wytwarzane przy znacznym udziale pracy ręcznej, znajdują coraz większą liczbę odbiorców w kraju i za granicą.

28 Efektywna Firma 2016

29 Efektywna Firma 2015  Firma Intek sp. z o.o. w Lubawie w obecnej formie prawnej istnieje na rynku krajowym i zagranicznym od 2003 r.  Zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak samochodowa, meblarska, wydobywcza - offshore, kolejowa, maszynowa, chemiczna i wielu innych.  Posiada własne biuro projektowe wraz z wyszkoloną kadrą inżynierską w zakresie mechaniki, automatyki i robotyki oraz własny zakład produkcyjny z rozbudowanym parkiem maszynowym.

30 Dziękuję za uwagę! Jerzy Krajewski – Dyrektor Instytutu Europejskiego Biznesu, redaktor naczelny magazynu „Europejska Firma” jerzy.krajewski@europejskafirma.pl tel. (22) 77 14 200


Pobierz ppt "XII Kongres Gospodarki Polskiej Warszawa, 21 czerwca 2016 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google