Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gołębie na balkonie Rybnik 2016r.. Gołębie są popularnym gatunkiem ptaków występującym w miastach. Zadomowiły się do tego stopnia, że nie boją się składać.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gołębie na balkonie Rybnik 2016r.. Gołębie są popularnym gatunkiem ptaków występującym w miastach. Zadomowiły się do tego stopnia, że nie boją się składać."— Zapis prezentacji:

1 Gołębie na balkonie Rybnik 2016r.

2 Gołębie są popularnym gatunkiem ptaków występującym w miastach. Zadomowiły się do tego stopnia, że nie boją się składać jaj tuż obok nas. Na podstawie obserwacji z mojego balkonu chcę przybliżyć wam postać tego ptaka.

3 Dwa białe jajka składane są w niestarannym gniazdku z gałązek i trawy. Jajeczka mierzą około 3 na 4 cm i ważą niecałe 18 gram (czyli tyle co 2 kostki czekolady).

4 Okres wysiadywania wynosi około 18 dni, jajka wysiadują oboje rodziców.

5 Młode w pierwszych dniach życia karmione są pokarmem zwracanym z wola czyli z gardła rodziców, tak zwane „ptasie mleczko”

6 Po pięciu dniach gołąbki karmione są ziarnami zboża takimi jak pszenica, jęczmień, owies, kukurydza, a także: ryż, proso, słonecznik łuskany, rzepak, groch …

7 Gołąbki mają już 7 dni

8 11 dni i coraz większy bałagan na balkonie

9 Po 15 dniach gołąbki coraz bardziej przypominają swoich rodziców

10 Po około 5 tygodniach gołębie są już gotowe do opuszczenia gniazda

11 Dorosłe gołębie osiągają długość ciała 29-36 cm, rozpiętość ich skrzydeł to 60-69 cm, długość dzioba wynosi 17-19 mm a masa ciała to około 300g. Gołębie żywią się głównie ziarnami oraz pokarmem pozyskiwanym od ludzi, piją codziennie 30 ml wody. Przeciętna długość życia to 10 lat.

12 Ciekawostka: Gołębie pocztowe w czasie wojny spełniały ważną rolę w komunikacji. Gołębie z wiadomościami wysyłano na niebezpieczne misje. W sumie służbę pełniło ponad 200 tysięcy tych ptaków.

13 Dziękuję za uwagę Franciszek Ormaniec


Pobierz ppt "Gołębie na balkonie Rybnik 2016r.. Gołębie są popularnym gatunkiem ptaków występującym w miastach. Zadomowiły się do tego stopnia, że nie boją się składać."

Podobne prezentacje


Reklamy Google