Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewodnik Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service (EDS)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewodnik Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service (EDS)"— Zapis prezentacji:

1 Przewodnik Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service (EDS) http://support.epnet.com/training/lang/pl/pl.php

2 EBSCO Discovery Service (EDS) zapewnia dostęp do całej kolekcji Twojej instytucji za pośrednictwem jednego punktu dostępu. W tym przewodniku przyjrzymy się jak przeprowadzić wyszukiwanie za pomocą słów kluczowych i dokonamy przeglądu unikalnych funkcji dostępnych w EDS. Ponieważ interfejs EDS jest konfigurowany przez administratorów, Twoje doświadczenie związane z wyszukiwaniem może się różnić od tej prezentacji.

3 Przed rozpoczęciem Twojego wyszukiwania możesz doprecyzować wyniki klikając link Opcje wyszukiwania, aby wyświetlić wszystkie dostępne modele wyszukiwania, ograniczniki i rozszerzenia.

4 Zaznacz ogranicznik Katalog, aby ograniczyć wyniki tylko do tych elementów, które pochodzą z katalogu Twojej instytucji. Ogranicznik Dostępne w kolekcji biblioteki ogranicza wyniki do tych elementów, w przypadku których pełny tekst jest dostępny online (poprzez pełnotekstowe bazy EBSCO, elektroniczne czasopisma itp.) lub treść jest fizycznie dostępna w Twojej bibliotece.

5 Ogranicznik Lokalizacja katalogu pozwala ograniczyć Twoje wyniki do pozycji, które są dostępne w określonym miejscu w Twojej instytucji. Możesz wybrać wiele lokalizacji trzymając wciśnięty klawisz Ctrl i klikając pożądane miejsca na liście.

6 Po wybraniu organiczników wprowadź Twoje terminy wyszukiwawcze, a pojawi się autouzupełnienie z często wykorzystywanymi terminami wyszukiwawczymi, jak również publikacjami znalezionymi w zasobach Twojej biblioteki, wybierz proponowany termin lub kliknij przycisk Szukaj.

7 Jeśli Starter badań jest dostępny dla Twojego terminu wyszukiwawczego pojawi się on na szczycie listy wyników wyszukiwania. Zaprojektowane w celu zwiększenia satysfakcji badaczy, Startery badań zawierają linki do odpowiednich artykułów, zdjęć, nagrań wideo i plików audio. Treść pochodzi z różnych wartościowych źródeł, w tym Salem Press, Encyclopedia Britannica i inne. Należy pamiętać, że funkcja Starterów badań nie wpływa w jakikolwiek sposób na Twoją listę wyników wyszukiwania. Wystarczy kliknąć link Więcej, aby wyświetlić podgląd tematu.

8 Jeśli chcesz zawęzić Twoje wyniki z poziomu listy wyników możesz zastosować ograniczniki poniżej części Ogranicz do lub użyj dostępnych faset (takich jak Typ źródła, Temat, Geografia), które znajdziesz w kolumnie po lewej stronie. Kliknij link Pokaż więcej, jeśli jest dostępny, aby wyświetlić wszystkie dostępne opcje.

9 Gdy zawężasz Twoje wyniki wyszukiwania za pomocą ograniczników, typu źródeł i faset każdy element jest dodawany do okna Bieżące wyszukiwanie znajdującego się w górnej części kolumny po lewej stronie. Kliknięcie hiperłącza terminu wyszukiwawczego w oknie Bieżące wyszukiwanie spowoduje uruchomienie wyszukiwania tylko dla tego terminu. Kliknięcie ikony X spowoduje usunięcie terminu z okna Bieżące wyszukiwanie i odświeżenie Twojej listy wyników.

10 Na liście wyników wybierz artykuł, który chcesz przeczytać klikając link pełny tekst. Możesz wyświetlić Szczegółowy rekord klikając tytuł artykułu, lub obejrzeć krótką wersję rekordu przytrzymując kursor myszy nad ikoną podglądu. Wyniki mogą również zawierać informacje w czasie rzeczywistym na temat lokalizacji pozycji z katalogu Twojej instytucji.

11 Szczegółowy rekord zawiera informacje na temat cytowań i linki do pełnego tekstu, jeśli jest dostępny. Możesz drukować, wysłać e-mailem, zapisać, cytować lub eksportować pojedynczy wynik korzystając z narzędzi w kolumnie po prawej stronie szczegółowego rekordu. Możesz również uzyskać dostęp do rekordu pochodzącego z katalogu i zobaczyć informacje o zbiorach w kolumnie po lewej stronie, takie jak dostępność, gdy pozycja występuje w katalogu Twojej instytucji.

12 Zapisuj i przechowuj pozycje dodając wyniki Discovery Service do Twojego folderu Moje EBSCOhost. Wyniki z baz partnerskich Discovery Service i katalogów będą przechowywane w obszarze Artykuły.

13 Kliknij link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.

14 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "Przewodnik Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service (EDS)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google