Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA PROGRAM PILOTAŻOWY 01.07.2016 R.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA PROGRAM PILOTAŻOWY 01.07.2016 R."— Zapis prezentacji:

1 KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA PROGRAM PILOTAŻOWY 01.07.2016 R.

2 1 lipca 2016 roku, na terenie województwa podlaskiego startuje pilotażowy program „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Będzie on służył bezpośrednio dopracowaniu ostatecznego modelu „Mapy …”. Informacje w najważniejszym komponencie „Krajowej mapy … ” opierać się będą o sygnały społeczne pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy internetowej. Każdy po kliknięciu linku będzie mógł otworzyć „Mapę…” i w sposób interaktywny zamieścić w niej informację o dostrzeżonym zagrożeniu. To zobliguje Policję do weryfikacji zagrożenia a po jego potwierdzeniu do dalszych działań mających na celu neutralizację. „Mapa …” będzie także zawierała informacje ze statystyk policyjnych dotyczących m.in. przestępczości na danym terenie, dzięki czemu pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę - zarówno w opinii społecznej jak i w zakresie danych statystycznych. Link do „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa” będzie zamieszczony na stronach internetowych każdej jednostki Policji w kraju. Mając na wglądzie jak najszersze rozpropagowanie programu zwróciła się do samorządów na terenie powiatu i miasta o zamieszczenie linku „Mapy …” jak też korzystania ze wspomnianego narzędzia w tym też do zgłaszania uwag, które będą zbierane i analizowane w ramach pilotażu.

3

4 Po wpisaniu adresu URL w przeglądarce internetowej, użytkownikowi wyświetli się regulamin serwisu internetowego. Aby skorzystać z możliwości dodania na mapie miejsca zagrożonego konieczne jest zapoznanie się z regulaminem i zaakceptowanie jego zapisów. Poprzez przyciśniecie ikony „zgadzam się”

5 Aby wyszukać miejsce uważane przez osobę zgłaszającą za zagrożone należy okno mapy przybliżyć do interesującego nas obszaru poprzez wykorzystanie narzędzi znajdujących się w lewym górnym rogu serwisu mapowego.

6 Aby dodać zgłoszenie na mapie w wyznaczonym prze osobę zgłaszającą obszarze należy wykonać następujące czynności:

7

8

9 1.Aby wyszukiwać zgłoszenia należy wykorzystać do tego listę zgłoszeń znajdującą się po prawej stronie serwisu mapowego. 2.Lista zgłoszeń wyświetla zgłoszenia w zależności od skali mapy. Ilość widzianych zgłoszeń zależna jest od zakresu okna mapy wyświetlonego na monitorze komputera. Poprzez przesuwanie mapy lub oddalanie i zbliżanie lista zgłoszeń zmienia się dynamicznie. 3.W liście zgłoszeń można wyszukiwać zgłoszenia poprzez zadanie zapytania w górnym oknie listy zgłoszeń. Zadajemy zapytanie po : statusie zgłoszenia /nowe, weryfikacja, potwierdzone/, kategorii zgłoszenia, dacie. Aby uzyskiwać informację o interesującym nas zgłoszeniu należy wykonać następujące czynności: wybieramy interesującą nas ikonę zgłoszenia najeżdżamy na nią kursorem myszy i jednokrotnie klikamy lewym klawiszem myszy, otworzy nam się okno z informacją zawierającą szczegóły zgłoszenia, okno zamykamy poprzez najechanie kursorem myszy na prawy górny róg okna informacji oznaczony symbolem „x” i poprzez jednokrotne kliknięcie lewym klawiszem myszy zamykamy okno.

10

11 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA PROGRAM PILOTAŻOWY 01.07.2016 R."

Podobne prezentacje


Reklamy Google