Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„JAK JEDNA OSOBA, MOŻE WPŁYNĄĆ NA LOSY CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA?” Mieszko I.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„JAK JEDNA OSOBA, MOŻE WPŁYNĄĆ NA LOSY CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA?” Mieszko I."— Zapis prezentacji:

1 „JAK JEDNA OSOBA, MOŻE WPŁYNĄĆ NA LOSY CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA?” Mieszko I

2 Polski książę, Mieszko I, urodził się 922r. a zmarł w roku 992. Objął władzę, na początku drugiej połowy XX wieku. Mężczyzna miał 7 żon, które. Jedną z nich była Dobrawa – Czeska księżniczka, która urodziła wkrótce wielkie osobistości, jak na przykład Bolesława Chrobrego.

3 Chrzest Polski - Chrystianizacja Chrzest Polski to zwyczajowa nazwa długotrwałego procesu chrystianizacja ziem polskich, którego symbolicznym początkiem jest chrzest księcia Mieszka I w roku 996.

4 „Zaprowadzenie chrześcijaństwa” - Jan Matejko, 1889r. Z początku proces nawracania był skupiony wyłącznie w najważniejszych grodach. Potem jednak, zaczęto tworzyć parafie na wsiach, co spowodowało rozszerzenie nowej wiary, w większych częściach społeczeństwa. Mimo to rodzinne wierzenia nie zostały wyparte natychmiastowo. Sama chrystianizacja przebiegała często w sposób bardzo burzliwy.

5 DZIĘKI DECYZJI MIESZKA O CHRZCIE I PRZYŁĄCZENIU POLSKI DO ŚWIATA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO, KRAJ TEN, ZACZĄŁ BYĆ LEPIEJ TRAKTOWANY. PRZEZ SPRAWNE RZĄDY WŁADCY, ODNOSIŁ WIĘCEJ SUKCESÓW MIĘDZY INNYMI W HANDLU, A TAKŻE ROZWINĄŁ SIĘ W KULTURZE. KRÓTKO MÓWIĄC ŚWIADCZY O TYM, ŻE NAWET JEDNA OSOBA MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO ŚWIETLANEJ PRZYSZŁOŚCI CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA. Jeden człowiek, a naród

6 ANNA ŚWIDERSKA, ASIA LANGE, OLA FLORKOWSKA, MAJA MIEDZIEJKO I WIKTORIA RATAJCZAK. Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "„JAK JEDNA OSOBA, MOŻE WPŁYNĄĆ NA LOSY CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA?” Mieszko I."

Podobne prezentacje


Reklamy Google