Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Coraz mniej Polaków pali papierosy, ale to i tak grubo ponad jedna czwarta narodu. Palaczy policzyła Komisja Europejska.  W zeszłym roku papierosy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Coraz mniej Polaków pali papierosy, ale to i tak grubo ponad jedna czwarta narodu. Palaczy policzyła Komisja Europejska.  W zeszłym roku papierosy."— Zapis prezentacji:

1

2  Coraz mniej Polaków pali papierosy, ale to i tak grubo ponad jedna czwarta narodu. Palaczy policzyła Komisja Europejska.  W zeszłym roku papierosy paliło w Polsce 33 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet - wynika z Eurobarometru. Łącznie tytoń pali 28 proc. Polaków, w 2012 r. było to 32 proc. W całej Unii pali 26 proc. Europejczyków, o 2 pkt. procentowe mniej niż 2 lata temu.  W UE w porównaniu z 2012 r. największy spadek – o 4 punkty procentowe – odnotowano wśród młodych, w wieku 15-24 lata, gdzie odsetek palaczy spadł z 29 do 25 proc. Nadal utrzymują się istotne różnice między poszczególnymi państwami członkowskimi: najniższe wskaźniki odnotowuje się w Szwecji (11 proc.) i Finlandii (19 proc.), podczas gdy najwyższe w Grecji (38 proc.) i Bułgarii (35 proc.). W niedzielę przypada Światowy Dzień bez Tytoniu. Jak podaje Komisja Europejska, "palenie tytoniu jest główną możliwą do uniknięcia przyczyną śmierci w UE. Co roku zabija ok. 700 tys. osób".

3

4 Palenie wywołuje w naszym organizmie wiele zmian. Np. Choroby.

5

6

7

8

9

10  Klasa VI b  Szkoła Podstawowa nr 2


Pobierz ppt " Coraz mniej Polaków pali papierosy, ale to i tak grubo ponad jedna czwarta narodu. Palaczy policzyła Komisja Europejska.  W zeszłym roku papierosy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google