Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK NIE DAĆ SIĘ WCIĄGNĄĆ W BIUROWE GRY?. Kontakty interpersonalne często przyjmują postać gier społecznych. Gry te, według specjalistów, nie są zabawą,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK NIE DAĆ SIĘ WCIĄGNĄĆ W BIUROWE GRY?. Kontakty interpersonalne często przyjmują postać gier społecznych. Gry te, według specjalistów, nie są zabawą,"— Zapis prezentacji:

1 JAK NIE DAĆ SIĘ WCIĄGNĄĆ W BIUROWE GRY?

2 Kontakty interpersonalne często przyjmują postać gier społecznych. Gry te, według specjalistów, nie są zabawą, ale swojego rodzaju substytutem intymności, prawdziwych związków czy szczerych realizacji międzyludzkich.

3 PATRZ, CO PRZEZ CIEBIE ZROBIŁEM Wchodzisz do pokoju szefa, a ten już od progu krzyczy, że przeszkodziłaś mu w ważnej rozmowie. Dzwonisz do współpracownika z prośbą, lub poleceniem, a ten żali się, że przerywasz mu pracę i nie może przez to wywiązać się z powierzonych mu zadań.

4 Zapewne często spotykasz się z takimi sytuacjami i nie zawsze wiesz, jak zareagować. Szef, współpracownik, koleżanka prawdopodobnie uprawiają w tym momencie grę „PATRZ, CO PRZEZ CIEBIE ZROBIŁEM”.

5 Celem gry „PCPCZ” jest usprawiedliwienie się. Osobie w nią grającej chodzi o uniknięcie odpowiedzialności i stworzenie przekonania o swojej niewinności.

6 CO ROBIĆ? Kiedy zauważysz, że Twój rozmówca prowadzi z Tobą grę „PCPCZ”, możesz zostawić go w spokoju – nie reagować i nie podejmować rozgrywki. Innym rozwiązaniem jest przerzucenie decyzji z powrotem na gracza, np…

7 DLACZEGO TY NIE – TAK, ALE Rozmawiasz z klientem, który opowiada Ci o swoim problemie. Przejmujesz się tym, ale widzisz wyjście z sytuacji. Proponujesz mu doskonałe według Ciebie rozwiązanie. I tu słyszysz: tak, ale… i klient przedstawia kolejne przeszkody.

8 Jeśli zauważyłaś taki właśnie schemat rozmowy, to prawdopodobnie Twój klient gra z Tobą w … „DLACZEGO TY NIE-TAK, ALE”.

9 CO ROBIĆ? Kiedy zauważysz, że Twój rozmówca prowadzi z Tobą grę DTNTA, możesz uprzejmie zastopować próby wciągnięcia Cię w nią, mówiąc na przykład: To rzeczywiście bardzo trudny problem, co pan zamierza w tej sprawie zrobić?

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "JAK NIE DAĆ SIĘ WCIĄGNĄĆ W BIUROWE GRY?. Kontakty interpersonalne często przyjmują postać gier społecznych. Gry te, według specjalistów, nie są zabawą,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google