Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY,, W jaki sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do czynnego uprawiania sportu?” Nasz projekt polega na przekonania uczniów do uprawiania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY,, W jaki sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do czynnego uprawiania sportu?” Nasz projekt polega na przekonania uczniów do uprawiania."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY,, W jaki sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do czynnego uprawiania sportu?” Nasz projekt polega na przekonania uczniów do uprawiania sportu Kotowska Paula Kucharska Agnieszka Oberda Julia Staniec Karolina Uczennice z klasy 2C

2 Projekt rozpoczęłyśmy od wyjazdu na zawody do Lublina 3 października, aby zapoznać się z systemem rozgrywek i rozwijać nasze zdolności siatkarskie.

3 W trakcie pobytu w Lublinie 4 października, miałyśmy okazje przeprowadzić wywiad z Prezesem Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej panem Krzysztofem Iwańczukiem.

4 A to fragmenty wywiadu z panem Krzysztofem: -Jaki sport pan uprawiał? -Ja należę do pokolenia, które grywało we wszystko, można powiedzieć że gdy wychodziłem na podwórko ze swoimi znajomymi graliśmy we wszystko: w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, w kiczkę zapewne nie wiecie co to jest; w palanta.

5 (…)Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem wtedy tak jak wszyscy chłopcy od piłki nożnej. Grałem w drużynie Trampkarzy Motor Lublin, do skończenia ósmej klasy ale potem moją miłością trwającą po dzień dzisiejszy stała się siatkówka. -Do, jakiego klubu pan należał? -Najdłużej związany byłem z Akademickim Związkiem Sportowym, grałem tam jako student, natomiast po studiach był też krótki epizod gry w klubie, który istniał w okolicach Lublina.

6 (…) Po ukończeniu studiów przez kilka lat graliśmy w takim zespole, który nazywał się LKS Leonów. Kiedyś graliśmy nawet o awans do drugiej ligi. Natomiast od 25 lat jestem związany z Towarzystwem Piłki Siatkowej w Lublinie. Jako współzałożyciel i wiceprezes w tym klubie, a od 1992 roku jestem prezesem Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

7 -Co sądzi pan na temat akcji przeciwko zwolnieniom w-fu? -Ja sobie w ogóle tego nie wyobrażam, muszę powiedzieć że wtedy jak chodziłem do szkoły to niewiele osób chciało być zwolnionym z w-fu.

8 -Czy ma pan jakieś sposoby na zachęcenie uczniów do czynnego uprawiania sportu? -Ja lubię bawić się z młodzieżą, jak swego czasu jeździłem na obozy, to zawsze organizowaliśmy takie mecze; kadra na zawodników czy zawodniczki, by pokazać że ci starsi też potrafią się ruszać.

9 Parę tygodni po powrocie, dokładnie 20 października miałyśmy znowu super okazje spotkania się z osobą, która uwielbia sport, tym razem to instruktor karate tradycyjnego pan Piotr Tytoń.

10 -Z jakiej dyscypliny sportu prowadzi pan zajęcia? Prowadzę zajęcia z karate tradycyjnego. -Jak zaczęła się pana przygoda ze sportem? Moja historia ze sportem zaczęła się w szkole podstawowej. Dzięki czasom w jakich dorastałem kontakt ze sportem był powszechny i bardzo lubiany. Zafascynowany japońskimi filmami rozpocząłem swoją przygodę z karate od tamtej pory minęło 25 lat. W tym czasie przeszedłem całą drogę od początkującego adepta po posiadacza czarnego pasa z aktualnym stopniem mistrzoskim - 4 dan.

11 -Jakie jest pana największe osiągnięcie w sporcie? W trakcie swojej kariery zawodniczej byłem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz Europy w Karate Tradycyjnym. -Co sądzi pan na temat akcji przeciwko zwolnieniom z W-Fu? Popieram wszystkie akcje zachęcające do czynnego brania udziału w lekcjach wychowania fizycznego.

12 -Jakie korzyści płyną z systematycznego uprawiania sportu? Czy ma pan jakieś sposoby do zachęcenia uczniów do czynnego uprawiania sportu? Systematycznie uprawiając sport spędziłem piękne lata rozwoju, pasji, przyjaźni, poznawania świata i nowych ludzi. Każdemu polecam przeżyć taką przygodę która poza pięknymi wspomnieniami niesie ze sobą rozwój osobisty, wzmacnianie charakteru, samodyscyplinę, determinacje, dążenie do celu.

13 Po wysłuchaniu sposobów przekonywania młodzieży do czynnego uprawiania sportów obydwu panów wpadłyśmy na genialny pomysł, że zorganizujemy Ligę Szkolną Siatkówki. Rozgrywki rozgrywały się systemem,,każdy z każdym”.

14 Chłopcy dzielnie walczyli ze swoimi przeciwnikami.

15 Po każdych rozgrywkach tabela zmieniała się. Efekt końcowy prezentuje się tak: Miejsce Nazwa drużyna Ilość meczy PunktySety Małe punkty 1 Klasa 3b 51510/0251/86 2 Klasa 3a/2 5116/3214/134 3 Klasa 3a/1 5107/4247/135 4 Klasa 2c 564/6195/175 5 Klasa 1b 532/8124/200 6 Klasa 1a 500/100/250

16 Za miejsca na podium uczestnicy otrzymali medale : 1 miejsce -złoto 2 miejsce -srebro 3 miejsce -brąz Medale wręczyła Pani Dyrektor Marta Zwolan.

17 1 miejsce zajęła klasa 3b w składzie: Podolak Jan; Kolano Karol; Martyniuk Kacper; Czerwonka Karol; Duszejko Julia

18 Na 2 miejscu zawody zakończyła klasa 3a/2 w składzie: Babiuch Kamil; Wawrych Sebastian; Pawlak Kacper; Bojar Kacper; Miedźwiedź Patryk

19 A 3 miejsce klasa 3a/1, która grała w składzie: Irla Daniel; Nocko Rafał; Madej Angelika; Kniaź Mateusz

20 Nasz projekt zakończyłyśmy tuż po rozdaniu medali. Jesteśmy bardzo zadowolone, że uczniowie z naszej szkoły chętnie biorą udział w zajęciach wychowania fizycznego czy w różnego typu zawodach. Mamy również nadzieję, że uczniowie, którzy nie przepadają za sportem polubią go!

21 Dziękujemy za obejrzenie


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY,, W jaki sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do czynnego uprawiania sportu?” Nasz projekt polega na przekonania uczniów do uprawiania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google