Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt pt.. Projekt wykonała klasa lla, pod przewodnictwem Pani Hanny Śniecińskiej Osoby biorące udział w projekcie zostały podzielone na dwa zespoły.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt pt.. Projekt wykonała klasa lla, pod przewodnictwem Pani Hanny Śniecińskiej Osoby biorące udział w projekcie zostały podzielone na dwa zespoły."— Zapis prezentacji:

1 Projekt pt.

2 Projekt wykonała klasa lla, pod przewodnictwem Pani Hanny Śniecińskiej Osoby biorące udział w projekcie zostały podzielone na dwa zespoły. Pierwszy zespół : - Adrianna Piekart – lider - Ewelina Przytuła - Aneta Popławska - Sylwia Suszycka Drugi zespół - Patrycja Kaczanowska – lider - Julita Żochowska - Kamil Dec - Damian Jakubiuk

3 Jest to podział odcinka na dwie części tak, by stosunek długości dłuższej z nich do krótszej był taki sam, jak całego odcinka do części dłuższej. Mówiąc prościej: długość dłuższej części ma być średnią geometryczną długości krótszej części i całego odcinka. Złoty podział znany był już w starożytności i przypisywano mu wyjątkowe walory estetyczne. Stosowano go w planach budowli na Akropolu. Złota proporcja

4 Człowiek witruwiański Człowiek witruwiański – rysunek upowszechniony przez Leonarda da Vinci około roku Przedstawia figurę nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną w okrąg i kwadrat. Rysunek pochodzi z traktatu o architekturze ksiąg dziesięcioro autorstwa Witruwiusza. Na początku trzeciej księgi traktatu jej autor stwierdza, że ludzkie ciało jest modelem wszystkich proporcji, ponieważ postać z wyciągniętymi rękami i nogami wpisuje się w "doskonałe" figury geometryczne: kwadrat i koło. Witruwiusz zwrócił uwagę na fakt, że wysokość dorosłego człowieka równa się w przybliżeniu szerokości jego rozłożonych ramion.

5 Czy jest tak obecnie ?

6 Musieliśmy zdjąć z badanych potrzebne miary, a potem je opracować - i na tej podstawie wyciągnąć wnioski. Aby to sprawdzić:

7 Udało nam Się!

8 Pod przewodnictwem Lidera, za pomocą miarki, podjął się zmierzenia osób dorosłych. Osób mierzonych było dwadzieścia siedem. Zespół pierwszy :

9 Wyniki są następujące :

10 Dla kobiet Kobieta nr. : Wzrost Rozpiętość ramion Różnica

11

12

13 I mężczyzn: Mężczyzna nr. Wzrost Rozpiętość ramion Różnica

14

15

16 Pod przewodnictwem Lidera, za pomocą miarki, podjął się zmierzenia młodzieży. Osób mierzonych było dwadzieścia siedem. Drugi zespół

17 Wyniki są następujące :

18 Dla chłopców Wzrost Rozpiętość ramion Różnica

19

20

21 I dziewcząt Wzrost Rozpiętość ramion Różnica

22

23

24 Podsumowanie : Przyjęło się, że człowiek witruwiański jest wzorem proporcji idealnego człowieka. Aby to udowodnić, zmierzyliśmy wzrost i rozpiętość ramion 27 uczniów naszej klasy i 27 osób dorosłych, następnie porównaliśmy te wymiary z wzorem ideału. Okazało się, że wśród kobiet wzrost i rozpiętość ramion zgodne ze wzorcem posiada 11% badanych. 61% ma wzrost większy od rozpiętości ramion. Natomiast wzrost mniejszy od rozpiętości charakteryzuje 28%.

25 Okazało się również, że u dziewczyn nie ma ani jednego procenta który wykazywałby wymiary które odpowiadałyby wzorcu człowieka witruwiańskiego. Reszta przedstawia się tak: 61,5% wzrost większy od rozpiętości ramion 38,5% mniejszy wzrost od rozpiętości ramion Łatwo można wpaść na to, iż większość badanych odbiega od wzorca człowieka witruwiańskiego. U mężczyzn przedstawia się to następująco: 33% wzrost większy od rozpiętości ramion 56% wzrost mniejszy od rozpiętości ramion 11% posiada wzorzec człowieka witruwianskiego Wyniki wśród chłopców uświadomiły nam, że 35.7% posiada większy wzrost od rozpiętości ramion 42,8% posiada wzrost mniejszy od rozpiętości ramion 21.5% posiada wzorzec człowieka witruwiańskiego ŹRÓDŁA :

26 Dziękujemy za uwagę i poświęcony czas ;)


Pobierz ppt "Projekt pt.. Projekt wykonała klasa lla, pod przewodnictwem Pani Hanny Śniecińskiej Osoby biorące udział w projekcie zostały podzielone na dwa zespoły."

Podobne prezentacje


Reklamy Google