Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ulica Mikołaja Brody Patroni naszych ulic. Lokalizacja i przebieg: Ul. Mikołaja Brody Jest prostopadła z ul. J ó zefa Wybickiego, Komuny Paryskiej i Karola.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ulica Mikołaja Brody Patroni naszych ulic. Lokalizacja i przebieg: Ul. Mikołaja Brody Jest prostopadła z ul. J ó zefa Wybickiego, Komuny Paryskiej i Karola."— Zapis prezentacji:

1 Ulica Mikołaja Brody Patroni naszych ulic

2 Lokalizacja i przebieg: Ul. Mikołaja Brody Jest prostopadła z ul. J ó zefa Wybickiego, Komuny Paryskiej i Karola Miarki. Jest r ó wnoległa z ul. Bankową, Bolesława Kubika i Wąską. Jest ona długą ulicą na kt ó rej znajdują się stare odremontowane budynki.

3 Zabudowa: Na ul. Mikołaja Brody znajduję się Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu, Nadleśnictwo Bolesławieckie, Straż Miejska, przedszkole oraz stare kamienice. Wszystkie te budynki były niedawno remontowane.

4 Życiorys: Mikołaj Broda jako burmistrz Bolesławca był sprawiedliwy, przestrzegał praw, kt ó re go obowiązywały i zawsze pr ó bował dopilnować pracownik ó w aby też tych praw przestrzegali. Urzędował jako burmistrz od 1326r. do 1346r. czyli r ó wne 20 lat. Zmarł w Bolesławcu niedawno po ukończeniu pracy jako burmistrz.

5 Źr ó dła: Google.pl Autorzy: Norbert Nakonieczny Mateusz Giergielewicz Zdjęcia: Norbert Nakonieczny Mateusz Giergielewicz

6 zdjęcia

7

8

9

10

11

12

13

14

15


Pobierz ppt "Ulica Mikołaja Brody Patroni naszych ulic. Lokalizacja i przebieg: Ul. Mikołaja Brody Jest prostopadła z ul. J ó zefa Wybickiego, Komuny Paryskiej i Karola."

Podobne prezentacje


Reklamy Google