Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fakty i Mity. Irlandia jest częścią Wielkiej Brytanii Jest to wyspa na oceanie Atlantyckim. Irlandia jest nazywana zieloną wyspą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fakty i Mity. Irlandia jest częścią Wielkiej Brytanii Jest to wyspa na oceanie Atlantyckim. Irlandia jest nazywana zieloną wyspą."— Zapis prezentacji:

1 Fakty i Mity

2 Irlandia jest częścią Wielkiej Brytanii Jest to wyspa na oceanie Atlantyckim. Irlandia jest nazywana zieloną wyspą

3

4

5 Symbolem tego państwa jest listek koniczyny

6 360 dni w roku pada deszcz. Zimy są łagodne i deszczowe. Lata są deszczowe i chłodne.

7 Limeryki – krótkie, rymowane i zabawne utwory, Składające się z pięciu linijek. „Pewna pani bawiąc w Zakopanem Umówiła się z bacą nad ranem. Suknię piękną założyła I dla bacy była miła. Odtąd baca był pani tej fanem”

8 1. Klify Moheru, zwane Moherowymi Klifami (Cliffs of Moher) – jedne z najbardziej spektakularnych formacji wybrzeża w Europie. Mają 214 metrów. 2. Wyspy Aran (Arany, Aran Islands) - leżą na styku zatoki Galway i Oceanu Atlantyckiego wyspy Aran. Słyną one ze swojej geologii, zabytków oraz, ciągle tam żywego i powszechnie używanego, języka irlandzkiego (Gaelic). 3. Park Narodowy Killarney (Killarney National Park) - bardzo widowiskowa kraina gór, lasów jezior i mokradeł. Znajduje się tutaj najwyższe w Irlandii pasmo górskie z wierzchołkami sięgającymi ponad 1000 m.

9

10 1 Budynki w Bru na Bóinne – Budynki które mają 5500 lat, a więc są starsze od piramid w Egipcie 2. Liczne katedry, pełne niesamowitych rzeźb świętych. 3. Średniowieczne zamki w których możemy spotkać duchy dawnych i usłyszeć odgłosy walki.

11 1.Możesz muzyków ze sławnego zespołu U2. 2.W pubach usłyszysz folkową muzykę Irlandzką i jak będziesz miał szczęście zobaczysz taniec irlandzki. 3.Irlandczycy są wesołymi ludźmi, słynącymi z poczucia humoru. 4.Irlandzkie piwo – Guiness, jest jednym z najlepszych piw na świecie. 5. W Irlandii nie ma węży, ani innych gadów. Podobno, patron Irlandii św. Patryk je wypędził

12 12

13 13

14


Pobierz ppt "Fakty i Mity. Irlandia jest częścią Wielkiej Brytanii Jest to wyspa na oceanie Atlantyckim. Irlandia jest nazywana zieloną wyspą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google