Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wody powierzchniowe regionu świętokrzyskiego. 3 Prezentowane obiekty są tylko kilkoma z wielu ( w województwie Świętokrzyskim), lecz w skrócie przedstawiają.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wody powierzchniowe regionu świętokrzyskiego. 3 Prezentowane obiekty są tylko kilkoma z wielu ( w województwie Świętokrzyskim), lecz w skrócie przedstawiają."— Zapis prezentacji:

1 Wody powierzchniowe regionu świętokrzyskiego

2 3 Prezentowane obiekty są tylko kilkoma z wielu ( w województwie Świętokrzyskim), lecz w skrócie przedstawiają hydrologię województwa Świętokrzyskiego!

3 POWIAT KONECKI Jezioro Sielpia

4 Jezioro Sielpińskie – sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 57,41 ha położony w północno- zachodniej części województwa świętokrzyskiego między Kielcami a Końskimi w miejscowości Sielpia Wielka nad zalewem Czarnej Koneckiej. Jest jednym z największych zbiorników rekreacyjnych w województwie świętokrzyskim. Na terenie zbiornika znajdują się dwie wyspy.

5 POWIAT KIELECKI Zalew BolminZalew Chańcza

6 Zalew w Bolminie, położony niedaleko ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach, posiada wody o pierwszej klasie czystości. Zbiornik zajmuje powierzchnię 11 ha. Brzeg położony przy linii drzew posiada czystą plażę. Akwen w Bolminie jest zarybiony i w zaroślach od strony Chęcin można spotkać wędkarzy. Wśród żyjących tu ryb można wymienić okonia, karpia, amura, sandacza, lina i szczupaka.

7 Zalew Chańcza – zbiornik retencyjny na Czarnej Staszowskiej, zlokalizowany w pobliżu miejscowości Chańcza w południowo- wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Zalew Chańcza położony jest na wysokości 216,8 m n.p.m. Obszar zalewu obejmuje tereny otuliny Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego i Chmielnicko-Szydłowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Zalew powstał przez zalanie fragmentu doliny rzeki Czarnej wraz z przylegającymi łąkami, pastwiskami i kilkoma zabudowaniami.

8 SKARŻYSKO I OKOLICE Rzeka Kamienna Jezioro Rejowskie

9 Kamienna – rzeka w centralnej Polsce należąca do środkowomałopolskiego regionu hydrologicznego, lewobrzeżny dopływ Wisły. Na prawie całym odcinku płynie przez województwo świętokrzyskie, jednak jej źródło oraz ujście rzeki znajdują się na południowych krańcach województwa mazowieckiego.

10 Jezioro Rejowskie – zbiornik retencyjny na rzece Kamionce w Skarżysku-Kamiennej. Zbiornik powstał na początku XIX wieku. Podczas I wojny światowej został zniszczony, ale w 1925 roku doczekał się odbudowy i w takim stanie dotrwał do 1939, kiedy to ponownie uległ zniszczeniu. Po II wojnie światowej został kolejny raz odbudowany przez Fabrykę Uzbrojenia w celu zabezpieczenia potrzeb wodnych późniejszych Zakładów Metalowych MESKO znajdujących się w Skarżysku- Kamiennej.

11 Wisła w Sandomierzu

12 I INNE CIEKAWE OBIEKTY

13 PILICA

14 CZARNA STASZOWSKA

15 RZEKA BOBRZA

16 JEZIORO GOLEJOWSKIE

17 SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Adrian Wyderski kl. II E


Pobierz ppt "Wody powierzchniowe regionu świętokrzyskiego. 3 Prezentowane obiekty są tylko kilkoma z wielu ( w województwie Świętokrzyskim), lecz w skrócie przedstawiają."

Podobne prezentacje


Reklamy Google