Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowe odżywianie jest dla prawidłowego rozwoju..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowe odżywianie jest dla prawidłowego rozwoju.."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowe odżywianie jest dla prawidłowego rozwoju.

2 O dzieciach w szkole i ich odżywianiu W blisko 40% klas 1-6 szkół podstawowych są dzieci, które nie jedzą drugiego śniadania. Około 220 tysięcy dzieci szkół podstawowych odżywia się w sposób niewystarczający dla ich prawidłowego rozwoju.

3 Dieta Aby zdrowo się odżywiać, należy się starać : Jeść wiele zróżnicowanych produktów z każdej z grup żywieniowych, włącznie z co najmniej pięcioma porcjami owoców i warzyw na dzień ; Jeść dwie porcje ryb na tydzień.

4 Śniadanie daje moc Dużo szkół wzięło udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Śniadanie daje moc”. Nauczyciele i dzieci wspólnie jedli śniadanie.

5 Witaminy w warzywach i owocach Marchew, szpinak i brzoskwinia zawierają witaminę A. Czarne jagody zawierają dużo witaminy E. Papryka czerwona i chrzan zawierają dużo witaminy C. Starajmy się dobierać odpowiednio warzywa, owoce i pamiętajmy aby jeść często małe posiłki.

6 Po czym poznać, że jesteśmy zdrowi ? mamy apetyt dopisuje nam humor, Jesteśmy weseli

7 Jadłospis, który proponuję Śniadanie: Bułka z sałatą i pomidorem oraz kakao. Drugie śniadanie: Tost z serem oraz herbata.Obiad: Ziemniaki, kotlet, surówka i sok pomarańczowy.Podwieczorek: Jogurt truskawkowy i 3 kostki czekolady.Kolacja: Kanapki z szynką, sałatą i ogórkiem.

8


Pobierz ppt "Zdrowe odżywianie jest dla prawidłowego rozwoju.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google