Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” STAN ZAGROŻENIA PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ NA TERENIE WOJ. WIELKOPOLSKIEGO W 2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” STAN ZAGROŻENIA PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ NA TERENIE WOJ. WIELKOPOLSKIEGO W 2015."— Zapis prezentacji:

1 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” STAN ZAGROŻENIA PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ NA TERENIE WOJ. WIELKOPOLSKIEGO W 2015 ROKU

2 W obliczu dynamicznie rozwijającej się przestępczości narkotykowej na terenie województwa wielkopolskiego od 2008 roku systematycznie rozbudowywane są struktury policyjne ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

3 W celu wzmocnienia struktur „antynarkotykowych” oraz skoordynowania prowadzonych działań, z dniem roku, został utworzony na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową”. „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

4 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” W garnizonie wielkopolskim w ramach wyodrębnionych struktur zwalczaniem przestępczości narkotykowej zajmuje się 58 funkcjonariuszy z ramienia Komend Miejskich i Powiatowych Policji, na co dzień współpracujących z 20 funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu. W 2015r z tytułu ujawnionych przestępstw narkotykowych funkcjonariusze garnizonu wielkopolskiego dokonali zabezpieczenia mienia w kwocie ok zł.

5 Ilość zabezpieczonych narkotyków w garnizonie wielkopolskim w latach Konopie (ilość roślin) Marihuan a (kg) Haszysz (gram) Dopalacze (kg/szt) Amfetami na (kg) Kokaina (gram) Ekstazy (szt) LSD (szt) Metamfeami na (gram/szt) 2014r , , , r , szt szt „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

6 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu w roku 2015 dokonali zabezpieczenia następującej ilości narkotyków: Amfetamina – kg Marihuana – kg Kokaina – 134 gram Ekstazy – 612 szt. Konopie indyjskie – 1898 szt. Metamfetamina – 388 szt.

7 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

8 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

9 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Ilość zabezpieczonych narkotyków w I kwartale 2016r przez funkcjonariuszy garnizonu wielkopolskiego Konopie (ilość roślin) Marihuana (kg) Haszysz (gram) Amfetamin a (kg) Kokaina (gram) Ekstazy (szt) Heroina (gram) Metamfeami na (gram) SUMA ,532971,4938,21

10 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

11 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Stosunek % kwoty zabezpieczonego mienia z podziałem na jednostki organizacyjne w podległym garnizonie w 2015r Wartość mienia zabezpieczonego Wartość mienia zabezpieczonego art.. 62 UoPN stosunek % art.. 62 do kwoty ogólnej PO KMP Kalisz zł2250 0,52 % PO KMP Konin % PO KMP Leszno % PO KMP Poznań ,18 % PO KPP Chodzież % PO KPP Czarnków % PO KPP Gniezno % PO KPP Gostyń % PO KPP Grodzisk Wlkp PO KPP Jarocin %

12 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Stosunek % kwoty zabezpieczonego mienia z podziałem na jednostki organizacyjne w podległym garnizonie w 2015r Wartość mienia zabezpieczonego Wartość mienia zabezpieczonego art.. 62 UoPN stosunek % art.. 62 do kwoty ogólnej PO KPP Koło 000 PO KPP Kościan % PO KPP Krotoszyn % PO KPP Kępno % PO KPP Międzychód % PO KPP Nowy Tomyśl % PO KPP Oborniki % PO KPP Ostrzeszów % PO KPP Ostrów Wlkp % PO KPP Piła % PO KPP Pleszew %

13 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Do najciekawszych spraw zrealizowanych w 2014 roku można zaliczyć.

14 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Sprawa krypt. „BETON” W ramach prowadzonej sprawy przeprowadzono 26 realizacji, zatrzymano 85 osób, którym przedstawiono 291 zarzutów popełnienia przestępstw.  udziału w przemycie w latach Marihuany w ilości 34 kg oraz Amfetaminy w ilości 73 kg  Wprowadzenie do obrotu 138 kg Amfetaminy, 172 kg Marihuany oraz szt. Tabletek Ekstazy  Ponadto podczas prowadzonych realizacji zabezpieczono 27,3kg Amfetaminy oraz 5,7 kg Marihuany

15 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

16 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Wartość przemyconych i wprowadzonych do obrotu narkotyków wynosi ok zł, jednakże wskazana wartość narkotyku to wartość ustalona w oparciu o hurtowe ceny zbytu, rynkowa wartość narkotyków mogła osiągnąć nawet dwukrotnie większą wartość.

17 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” Sprawa krypt. „KOCZKODAN” Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dokonania 5 wewnątrz wspólnotowych przemytów narkotyków w postaci 10 kg amfetaminy oraz 0,5 kg kokainy. Dodatkowo jednemu z podejrzanych został przedstawiony zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków tj. 1 kg amfetaminy i 0,5 kg marihuany na terenie Niemiec. W sprawie zatrzymano 2 osoby na gorącym uczynku przemytu wewnątrzwspólnotowego, przy których zabezpieczono 2.5 kg amfetaminy.

18 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

19 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

20 Sprawa krypt. „ZOO” W grudniu 2014 roku w miejscowości Dąbrówka w wynajmowanym mieszkaniu przez Łukasza L. na piętrze domu w pokoju oraz łazience funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość worków próżniowo pakowanych z zawartością zielonego suszu oraz białego proszku. „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

21 W wyniku przeprowadzonych czynności ujawniono:  117 paczek próżniowo zapakowanych z zawartością Marihuany o łącznej wadze 71 kg i czarnorynkowej wartości około zł,  2 paczki z zawartością Amfetaminy o łącznej wadze 2 kg i czarnorynkowej wartości około zł.  2 paczki z zawartością Kokainy o łącznej wadze 2 kg i czarnorynkowej wartości około zł. „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

22 „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”

23 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu „Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen”


Pobierz ppt "„Drakkar – polsko – norweski kurs na bezpieczeństwo strefy Schengen” STAN ZAGROŻENIA PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ NA TERENIE WOJ. WIELKOPOLSKIEGO W 2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google