Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biografia Urodził się 9 września 1946. Jest emerytem Zakładów Chemicznych Police. Mam żonę Gabrielę i dwóch synów Bartłomieja i Czesława. Jestem też.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biografia Urodził się 9 września 1946. Jest emerytem Zakładów Chemicznych Police. Mam żonę Gabrielę i dwóch synów Bartłomieja i Czesława. Jestem też."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Biografia Urodził się 9 września Jest emerytem Zakładów Chemicznych Police. Mam żonę Gabrielę i dwóch synów Bartłomieja i Czesława. Jestem też dziadkiem dwóch wnuczek: Olgi i Agaty. Jako szybownik wylatał250 godzin. Mam oddanych 14 skoków spadochronowych. Zdobył też złotą odznakę turystyki kolarskiej. Jest też żeglarzem i sternikiem jachtowym. Turystykę kajakową zaczął uprawiać w Klubie Kajakowym “Alchemik” Police oraz w Akademickim Klubie Turystyki Kajakowej “Pluskon” w Szczecinie.

4

5 Osiągnięcia 1989 Pobił rekord dystansu,przepłyniętego kajakiem w ciągu jednego roku kalendarzowego:5125km.Spędził 108 dni na wodzie Jako pierwszy kajakarz przepłynął całą Wisłę od jej początku, do ujść do Bałtyku – Opłynął samotnie Bałtyk „Z Polic do Polic” w 80 dni.Pokonany dystans 4227 km Podjął pierwszą próbę przepłynięcia Atlantyku.Jednak prądy morskie zniosły go po dwóch dobach z powrotem do wybrzeży Ghany, a fala przyboju zniszczyła wyposażenie kajaków Opłynął samotnie w ciągu 41 dni Jezioro Bajkał. Pokonał 1954 km linii brzegowej Po opłynięciu Bajkału przepłynąłem Angarą do Irkucka.

6

7 Nagrody i wyróżnienia... Podóżnik Roku 2015 National Geographic Super Kolos 2013

8 Książki... “Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean” “Na oceanie nie ma ciszy”

9

10 źródła warszawa.wyborcza.pl voices.nationalgeographic.com Aleksander Doba - III wyprawa - Pokażmy, że Polak potrafi!

11


Pobierz ppt "Biografia Urodził się 9 września 1946. Jest emerytem Zakładów Chemicznych Police. Mam żonę Gabrielę i dwóch synów Bartłomieja i Czesława. Jestem też."

Podobne prezentacje


Reklamy Google