Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Nasze Nadleśnictwo Wyszków”. Chcąc poznać bliżej nasze Nadleśnictwo Wyszków wybraliśmy się do miejscowości Leszczydół - Nowiny. Tam dzięki Panu Leśniczemu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Nasze Nadleśnictwo Wyszków”. Chcąc poznać bliżej nasze Nadleśnictwo Wyszków wybraliśmy się do miejscowości Leszczydół - Nowiny. Tam dzięki Panu Leśniczemu."— Zapis prezentacji:

1 „Nasze Nadleśnictwo Wyszków”

2 Chcąc poznać bliżej nasze Nadleśnictwo Wyszków wybraliśmy się do miejscowości Leszczydół - Nowiny. Tam dzięki Panu Leśniczemu Grzegorzowi Jechnie poznaliśmy historię powstania Nadleśnictwa. Wyruszyliśmy z nim na wycieczkę terenową, podczas której dowiedzieliśmy się bardzo ważnych informacji na temat hodowli i ochrony lasu oraz zobaczyliśmy dużo wyjątkowych miejsc. POCZĄTKI NADLEŚNICTWA Z dniem 1 stycznia 1973r. z trzech małych nadleśnictw: Leszczydół, Jegiel i Długosiodło utworzono jedno, które otrzymało nazwę Nadleśnictwo Wyszków. Obecnie powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 21 122,5 ha i jest podzielona na 13 leśnictw. Pierwszym Nadleśniczym został Pan Pantaleon Choiński ( na zdj. w środku ). Od 1 kwietnia 2012 roku nowym Nadleśniczym został Pan Wojciech Kwiatkowski ( na zdj. z lewej ).

3 OCHRONA LASU W naszym Nadleśnictwie przeważają warstwy lasu sosnowego w ponad 80 % powierzchni. Pan Leśniczy pokazał nam jak zabezpiecza się drzewa przed zwierzyną. Widzieliśmy jak zakłada się osłony przed spałowaniem i zgryzaniem, plastikowe tuby oraz w jaki sposób palikowane są modrzewia.

4 HODOWLA LASU W szkółce leśnej w leśnictwie Dalekie, zobaczyliśmy jak wygląda produkcja sadzonek z odkrytym systemem korzeniowym. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Nadleśnictwem Wyszków. Dzięki temu teren szkoły upiększają drzewka, o które z przyjemnością dbamy. Teren szkoły w 2004 roku Tak wyglądają obecnie drzewka oraz kolega Tomek, który je wówczas sadził.

5 Duże wrażenie wywarły na nas obiekty chronione: „Obszary Natura 2000”, „Pomniki przyrody” oraz „Użytki ekologiczne”. OBIEKTY CHRONIONE Świetlista Dąbrowa w Leśnictwie Natalin Dąb szypułkowy o obwodzie ok 500cm. W Leśnictwie Dalekie

6 ŻEREMIE BOBROWE W LEŚNICTWIE JEZIORKA Pan Leśniczy zawiózł nas w bardzo ciekawe miejsce do mieszkania bobrów. Żeremie, bo tak się je nazywa, są efektem ciężkiej pracy tych zwierząt.

7 PAMIĘTAMY… Na terenie Nadleśnictwa Wyszków znajduje się wiele śladów bohaterskich walk z czasów II wojny światowej. Jedną z nich jest Leśniczówka Mękaliny o którą dbamy wraz z nauczycielami i kolegami z naszej szkoły. Była ona placówką AK, w której 25 grudnia 1943r. oddział hitlerowski zamordował 10 osób, którzy stanęli w obronie naszej Ojczyzny. Uratował się tylko dwuletni chłopiec, który dziś jest wybitnym lekarzem laryngologii.

8 UROKI LEŚNICTWA TUCHLIN Wiosną i jesienią nasza szkoła organizuje wycieczki rowerowe do Tuchlina. Są one świetną okazją nie tylko do wypoczynku, ale również do przebywania z przyrodą i podziwiania jej uroków.

9 NIETYPOWE, WYJĄTKOWE OKAZY DRZEW Podczas naszych wypraw na tereny Nadleśnictwa Wyszków spotkaliśmy unikatowe drzewa, które nas zadziwiły i nie mogliśmy oderwać od nich oczu.

10 Prezentację wykonali Uczniowie Klasy III Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Daniel Boguradzki Adam Podgórny Kamil Majewski Bibliografia: Ewa Kaczyńska „Dwie długości życia sosny”, Wyszków 2014, Wydawnictwo Aleksander.


Pobierz ppt "„Nasze Nadleśnictwo Wyszków”. Chcąc poznać bliżej nasze Nadleśnictwo Wyszków wybraliśmy się do miejscowości Leszczydół - Nowiny. Tam dzięki Panu Leśniczemu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google