Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Janusz Meissner Data i miejsce urodzenia 21 stycznia 1901 roku w Warszawie Data i miejsce śmierci 28 lutego1978 roku w Krakowie pl.Wikipedia.org.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Janusz Meissner Data i miejsce urodzenia 21 stycznia 1901 roku w Warszawie Data i miejsce śmierci 28 lutego1978 roku w Krakowie pl.Wikipedia.org."— Zapis prezentacji:

1 Janusz Meissner Data i miejsce urodzenia 21 stycznia 1901 roku w Warszawie Data i miejsce śmierci 28 lutego1978 roku w Krakowie pl.Wikipedia.org

2 Biografia Polski wojskowy, pisarz i dziennikarz. Absolwent krakowskiej Niższej Szkoły Pilotów (później ukończył także warszawską Wyższą Szkołę Nauk Politycznych). Uczestnik wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku (odznaczony Krzyżem Walecznych). Brał udział w III powstaniu śląskim (odznaczony Orderem Virtuti Militari i Krzyżem Niepodległości z Mieczami). W czasie II wojny światowej brał udział w kampanii wrześniowej. Potem poprzez Rumunię i Francję przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie piastował różne funkcje w rządzie na uchodźstwie. Po wojnie powrócił do kraju. Został radnym Zakopanego. Zaczął także pisać książki. Trzy książki Meissnera doczekały się ekranizacji. Najbardziej z nich znanym był obraz "Sprawa pilota Maresza" Leonarda Używał literackiego pseudonimu "Porucznik Herbert". pl.Wikipedia.org

3 Ulica Janusza Meissnera

4 Panorama ulicy

5 Lokalizacja i przebieg Ulica Janusza Meissnera - ulica w południowo – wschodniej części Bolesławca, długości około 150 metrów. Prowadzi od ul. Lubańskiej i nie posiada wylotu, jest tzw. ślepą uliczką. Krzyżuje się z ulicami Ignacego Paderewskiego i Wincentego Witosa.

6

7 Zabudowa Przy ulicy dominują domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej.

8

9 Patron ulicy Patronem ulicy został Janusz Meissner. Moim zdaniem dlatego, że był to człowiek o wielkim sercu. Za jego męstwo i odwagę oraz mądrość, został nagrodzony patronatem jednej z bolesławieckich ulic.


Pobierz ppt "Janusz Meissner Data i miejsce urodzenia 21 stycznia 1901 roku w Warszawie Data i miejsce śmierci 28 lutego1978 roku w Krakowie pl.Wikipedia.org."

Podobne prezentacje


Reklamy Google