Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pole wycinka kołowego r r α Wycinek kołowy, to część koła ograniczona dwoma promieniami. Skoro wycinek kołowy jest częścią koła, to jego pole jest częścią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pole wycinka kołowego r r α Wycinek kołowy, to część koła ograniczona dwoma promieniami. Skoro wycinek kołowy jest częścią koła, to jego pole jest częścią."— Zapis prezentacji:

1

2 Pole wycinka kołowego r r α Wycinek kołowy, to część koła ograniczona dwoma promieniami. Skoro wycinek kołowy jest częścią koła, to jego pole jest częścią pola koła.

3 Pole wycinka kołowego Jak obliczyć jaką częścią koła jest dany wycinek kołowy? Wystarczy wiedzieć jaką miarę ma kąt α pomiędzy promieniami wyznaczającymi wycinek. Następnie obliczyć jaką częścią (jakim ułamkiem) kąta pełnego (360º) jest kąt α.

4 r r α Pole wycinka kołowego:

5 Pole wycinka kołowego r r α łuk Łuk to jest część okręgu. Długość łuku jest częścią długości okręgu.

6 Przykład 1 Jaką częścią okręgu jest łuk wyznaczony przez kąt środkowy o mierze 30 o ? Łuk wyznaczony przez kąt 30 o stanowi część okręgu.

7 Przykład 2 Jakie jest pole białej figury? 2 2

8 Przykład 3 Jaki promień ma okrąg, w którym kąt środkowy o mierze 45º jest oparty na łuku o długości 2 π ? Promień okręgu jest równy 8.

9 Przykład 4 Oblicz pole zamalowanej figury.. 2 2

10 Nie zapomnij rozwiązać zadań!! Zajrzyj na strony: 1.http://pl.wikipedia.org/wiki/Wycinek_ko%C5%82owyhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Wycinek_ko%C5%82owy 2. http://www.math.edu.pl/wycinek-kolahttp://www.math.edu.pl/wycinek-kola


Pobierz ppt "Pole wycinka kołowego r r α Wycinek kołowy, to część koła ograniczona dwoma promieniami. Skoro wycinek kołowy jest częścią koła, to jego pole jest częścią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google