Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

24 marca 2015 r. klasy Ic i IIa w Muzeum Animacji „Se-ma-for” Powstałe przy Fundacji Filmowej Muzeum Bajki „Se-ma-for”, to absolutnie magiczne miejsce,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "24 marca 2015 r. klasy Ic i IIa w Muzeum Animacji „Se-ma-for” Powstałe przy Fundacji Filmowej Muzeum Bajki „Se-ma-for”, to absolutnie magiczne miejsce,"— Zapis prezentacji:

1

2 24 marca 2015 r. klasy Ic i IIa w Muzeum Animacji „Se-ma-for” Powstałe przy Fundacji Filmowej Muzeum Bajki „Se-ma-for”, to absolutnie magiczne miejsce, gdzie znalazły swój dom postacie z kochanych przez wszystkich i cenionych na całym świecie bajek i filmów, dla dzieci i dorosłych. Muzeum ukazuje atrakcyjne wizualnie dekoracje i zdjęcia, które wprowadzają dzieci w bajkowy świat, z drugiej zaś strony, to znakomita okazja, by poznać specyfikę pracy międzynarodowej sławy studia filmowego.

3 Jak zrobić lalkę animacyjną? Tego dowiedzieliśmy się biorąc udział w warsztatach (pracownia animacji lalkowej). Dzięki naszej kreatywności, wyobraźni, pomysłowości powstały miśki, stworki, pieski…

4 A to efekty naszej, prawie dwugodzinnej pracy. Trud się opłacił. Prawda, że śliczne, oryginalne!

5 Trzymamy najważniejsze nagrody filmowe – oskary. Jednego z nich dostał film „Piotruś i wilk”. Jest to animowana wersja klasycznego utworu Sergiusza Prokofiewa, w reżyserii Suzy Templeton - autorki wielu nagradzanych animacji. Film jest owocem współpracy łódzkiego Studia Se-ma- for i brytyjskiego Breakthru Films. Lalkowa animacja poklatkowa, bo taką techniką jest zrealizowany film, to największa do tej pory koprodukcja polsko - angielska.

6 Chętnie pozujemy do zdjęć, będąc w otoczeniu przyjaciół z bajek: „Miś Uszatek”, „Parauszek i przyjaciele” Miś Uszatek z pilotażowego odcinka, to jest dopiero pamiątka!

7 „ Trzy misie” (1982-86) - serial animacji lalkowej „Przygody Misia Colargola” (1967-74) - serial w technice kombinowanej: lalkowej i rysunkowej „Mały pingwin Pik-Pok” (1989-92) - serial animacji lalkowej

8 Jesteśmy w salach, w których znajduje się pięć stanowisk do animacji poklatkowej - wieloplan (stół do tworzenia filmów w technice rysunkowej i kombinowanej),, aparaty fotograficzne, pełniące funkcje kamer, statywy, klapsy, kasety na taśmę filmową 35 mm, sprzęt oświetleniowy i komputery z oprogramowaniem.

9 My też byliśmy twórcami animacji filmowej.

10 Drzewo, przy którym stoimy, to element scenografii do filmu „Piotruś i wilk”

11 Władysław Starewicz – polski pionier animacji lalkowej, postać kluczowa dla historii polskiej i światowej, to Jemu przypisuje się tytuł twórcy gatunku filmowego jakim jest animacja poklatkowa, lalkowa.


Pobierz ppt "24 marca 2015 r. klasy Ic i IIa w Muzeum Animacji „Se-ma-for” Powstałe przy Fundacji Filmowej Muzeum Bajki „Se-ma-for”, to absolutnie magiczne miejsce,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google