Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NADLEŚNICTWO SPYCHOWO Nadleśnictwo w Spychowie Nadleśnictwo Spychowo zajmuje obszar 24 048 ha, w tym 23 047 ha stanowią lasy. Obszar Nadleśnictwa Spychowo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NADLEŚNICTWO SPYCHOWO Nadleśnictwo w Spychowie Nadleśnictwo Spychowo zajmuje obszar 24 048 ha, w tym 23 047 ha stanowią lasy. Obszar Nadleśnictwa Spychowo."— Zapis prezentacji:

1

2 NADLEŚNICTWO SPYCHOWO

3 Nadleśnictwo w Spychowie Nadleśnictwo Spychowo zajmuje obszar 24 048 ha, w tym 23 047 ha stanowią lasy. Obszar Nadleśnictwa Spychowo został zaliczony do Regionu Środkowomazurskiego. Występuje tu dość ciepłe lato oraz dość łagodna zima. Roczne opady wynoszą ok. 650 mm. Obszar nadleśnictwa znajduje się w strefie o znacznym udziale wiatrów umiarkowanych (średnio 10,7 m/s), wiejących głównie z północnego zachodu i zachodu.

4 Położenie Nadleśnictwo położone jest w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, w powiatach mrągowskim i szczycieńskim. Lasy Nadleśnictwa Spychowo wchodzą w skład kompleksu leśnego Puszczy Piskiej, zajmując ok. 22% jej powierzchni.

5 Ciekawa osobowość Imię i nazwisko: Adam Gełdon Zawód: Informatyk Studia: SGGW w Warszawie Kierunek: Leśnictwo Miejsce pracy: Nadleśnictwo Spychowo Lata pracy: od 2010r. Hobby: Kaletnictwo, rękodzieło, wilki (tropienie ich oraz nawoływanie), taniec z ogniem

6 Kaletnictwo Dwa lata temu u jednego z kolegów Adam Gełdon zauważył wytłoczoną lilijkę. Kiedy zobaczył na internetowych filmach, jak powstają podobne przedmioty, zrozumiał, że jest to coś dla niego. Pytał wielu znajomych, czy nie znają w okolicy kogoś, kto pracuje w skórze. Pierwsze nauki czerpał z… YouTube’a. Na krótkich filmach nagranych przez amerykańskich mistrzów oglądał obróbkę, wytłaczanie, barwienie i wykańczanie skóry. Jest początkującym kaletnikiem. Obróbka skóry jest uznawana za rzemiosło. Wzrok przyciągają portfele, paski, skórzane okładki notatników oraz torby. Przedmioty są zdobione wzorami, motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Wśród tych ostatnich bardzo często wytłacza sylwetki wilków i odciski ich łap. Wiąże się to z jego inną wielką pasją, którą są właśnie te zwierzęta. Kaletnictwo dzisiaj nie jest to tak popularne jest bardzo starym fachem. Od tysiącleci ludzie używali drobnych rzeczy wykonanych ze skóry. Dzieło Adama Gełdona

7 Osiągnięcia  Adam Gełdon otrzymał wyróżnienie za działalność na rzecz aktywnej ochrony wilków, w tym koordynację największej w Polsce akcji tropień zimowych dużych drapieżników oraz szereg pasji wykorzystywanych w edukacji dzieci i młodzieży w swej codziennej pracy i poza nią.  Jeden z najbardziej znanych w Europie tropicieli wilków.  Koordynator międzynarodowego obozu naukowego tropień wilków w Bieszczadach „Wolf Expedition”.

8 Prezentację przygotowały: Anna Zyśk kl. II Gim. Monika Michalak kl. IIGim. Laura Wiergolińska kl. IIGim. Temat: Interesujące osoby zatrudnione w nadleśnitwie Zespół Szkół w Spychowie SP im. Marii Zientary-Malewskiej Gimnazjum 12-150 Spychowo ul. Mazurska 5


Pobierz ppt "NADLEŚNICTWO SPYCHOWO Nadleśnictwo w Spychowie Nadleśnictwo Spychowo zajmuje obszar 24 048 ha, w tym 23 047 ha stanowią lasy. Obszar Nadleśnictwa Spychowo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google