Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jávea jest miejscowością położoną w prowincji Alicante, w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jávea jest miejscowością położoną w prowincji Alicante, w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym."— Zapis prezentacji:

1

2 Jávea jest miejscowością położoną w prowincji Alicante, w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym.

3 To położone w pięknej zatoce miasto, jest bardzo popularnym nadmorskim ośrodkiem wypoczynkowym.

4

5 Bocairente Miejscowość położona na południe od Walencji, w Hiszpanii.

6 Na szczególną uwagę zasługuje wspaniała panorama miasta, od której zaczynamy zwiedzanie. Polecam spacer krętymi uliczkami, z licznymi wzniesieniami, schodami, zakrętami i placami.

7 Jest to grupa jaskiń wykutych w środku skalistego klifu z otworami w kształcie okien. Jaskinie są połączone i tworzą galerie, które można zwiedzić. Jaskinie Maurów Jest to grupa jaskiń wykutych w środku skalistego klifu z otworami w kształcie okien. Jaskinie są połączone i tworzą galerie, które można zwiedzić. Jaskinie Maurów

8 Walencja Walencja leży nad rzeką Turia, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest trzecim co do liczby mieszkańców miastem Hiszpanii, słynie ze sportu, dlatego ma tytuł Europejskiej Stolicy Sportu.

9

10 Atrakcjami turystycznymi Walencji są liczne kościoły i katedry. Warto zobaczyć też Giełdę jedwabiu oraz obejrzeć liczne muzea i galerie sztuki.

11 Ciekawostką są dzwonnice Walencji, dzięki którym nazywana jest miastem stu dzwonnic.

12 Terra Mítica Park Park rozrywki Terra Mitica znajduje się w Benidorm, nad brzegiem Morza Śródziemnego, w Hiszpanii w pobliżu Alicante.

13 Park składa się z kilku obszarów tematycznych związanych z Morzem Śródziemnym. Można bawić się i poznawać świat Egiptu, Grecji, Rzymu, Iberii, Wysp (Morza Śródziemnego). Terra Mitica otwarty jest od marca do grudnia.

14

15 Wysepka Tabarka położona jest u wybrzeży Costa Blanca w pobliżu Alicante. Wyspa jest chętnie odwiedzana przez turystów - funkcjonują tu liczne restauracje serwujące dania rybne i paellę, a także sklepy z pamiątkami. Nie ma na wyspie samochodów, a jej największą atrakcją jest rezerwat morski.

16

17 Jaskinie Maurów Jest to grupa jaskiń wykutych w środku skalistego klifu z otworami w kształcie okien. Jaskinie są połączone i tworzą galerie, które można zwiedzić.


Pobierz ppt "Jávea jest miejscowością położoną w prowincji Alicante, w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google