Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEDSZKOLE „PATRYK” UL. WILCZYŃSKIEGO 18 OLSZTYN Wychowawczyni- mgr Monika Kaczorek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEDSZKOLE „PATRYK” UL. WILCZYŃSKIEGO 18 OLSZTYN Wychowawczyni- mgr Monika Kaczorek."— Zapis prezentacji:

1 PRZEDSZKOLE „PATRYK” UL. WILCZYŃSKIEGO 18 OLSZTYN Wychowawczyni- mgr Monika Kaczorek

2

3 Na początku miesiąca dzieci poznawały siebie nawzajem, panie nauczycielki, kąciki zabaw, a także swój znaczek w szatni i na krzesełku.

4

5 Maluchy podpisały Kodeks przedszkolaka swoją odrysowaną rączką, który zawiera zasady, jakie muszą przestrzegać w przedszkolu.

6

7 Dzieci każdego dnia biorą udział w zajęciach dydaktycznych, które są atrakcyjnie dla nich przygotowywane. W tym miesiącu Maluszki zostały zapoznane z tematyką warzyw i owoców.

8 3 razy w tygodniu uczestniczą na zajęciach z rytmiki, na których lubią bardzo przebywać.

9

10 Przedszkolaki chętnie uczą się j. angielskiego. Uczą się i śpiewają piosenki w tym języku.

11

12 Przedszkolaki poznają wiersze i potrafią je zainscenizować. Niżej znajdują się teksty wierszy, które nauczyły się w tym miesiącu.

13 Tu paluszek, tam paluszek Kolorowy mam fartuszek. Tutaj jest rączka, a tu druga A tu oczko do mnie mruga. Tu jest buźka, tu ząbeczki, Tu wpadają cukiereczki. Tu jest nóżka i tu nóżka, Chodź zatańczyć jak kaczuszka.

14 Ten pierwszy- to nasz dziadziuś A obok - babunia Największy - to tatuś A przy nim mamunia A to jest dziecinka mała! Tralala;a la la... A to moja rączka cała Tralalala la la...

15 Czarodziejskie znam wyrazy, które mówię wiele razy gdy przychodzę do przedszkola to „Dzień dobry” zawsze wołam zawsze mówię też „Dziękuję”.. jak obiadek mi smakuje.

16 Podaj rączkę, podaj rączkę Podaj mi na zgodę. Podaj prawą, podaj lewą, podaj rączki obie. Potem ze mną zrób kółeczko, klaśnij cztery razy. I wracajmy jak najprędzej Do naszej zabawy

17 Maluchy uczą się także piosenek. Potrafią zaśpiewać niżej przedstawione piosenki.

18 My jesteśmy krasnoludki, Hopsa sa, hopsa sa, Pod grzybkami nasze budki, Hopsa, hopsa sa, Jemy mrówki, żabkie łapki, Oj tak tak, oj tak tak, A na głowach krasne czapki, To nasz, to nasz znak. Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy, Trututu, trututu, Gdy ktoś senny, to uśpimy, Lulu lulu lu, Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka, Ajajaj, ajajaj, To zapłacze niezabudka, Uuuuu.

19 Jadą, jadą misie, tra la la la la, Śmieją im się pysie, cha cha cha cha cha, Przyjechały do lasu, narobiły hałasu, Przyjechały do boru, narobiły rumoru. Przyjechały do lasu, narobiły hałasu, Przyjechały do boru, narobiły rumoru.

20 Dzieci lubią bawić się pluszowymi misiami, zwłaszcza kiedy śpiewają piosenkę pt. „Jadą Misie”.

21

22 Wlazł kotek na płotek I mruga, Ładna to piosenka, Niedługa. Nie długa, nie krótka, Lecz w sam raz. Zaśpiewaj, koteczku, Jeszcze raz.

23 Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi. My go nie zbudzimy, bo się go boimy, jak się zbudzi, to nas zje. Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi. My go nie zbudzimy, bo się go boimy, jak się zbudzi, to nas zje.

24 Dzieci w tym miesiącu brały udział w Akcji Sprzątania Świata. Maluszki wraz z grupą starszych dzieci zbierały śmieci wokół terenu przedszkola, co okazało się dla nich wielką frajdą i ciekawą przygodą.


Pobierz ppt "PRZEDSZKOLE „PATRYK” UL. WILCZYŃSKIEGO 18 OLSZTYN Wychowawczyni- mgr Monika Kaczorek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google