Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiana standardów pracy grupy roboczej PROPOZYCJE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiana standardów pracy grupy roboczej PROPOZYCJE."— Zapis prezentacji:

1 Zmiana standardów pracy grupy roboczej PROPOZYCJE

2 Wyznaczenie koordynatora „Lider / pracownik socjalny ds. przemocy koordynuje prace grupy roboczej lub ustala, który z pracowników może zostać wyznaczony koordynatorem.” Czy w każdym przypadku należy powoływać grupę roboczą? Czy decyzję o zamknięciu procedury mogą być rozstrzygane na posiedzeniach Sekcji?

3 Określanie składu grupy „Koordynator podejmuje działania polegające na zainicjowaniu grupy roboczej. Grupa robocza składa się nie mniej niż z trzech przedstawicieli różnych podmiotów. Z jednej instytucji może brać udział więcej niż jedna osoba.” Czy konieczne jest uczestnictwo w grupie roboczej minimum jednego członka spośród każdego z podmiotów (wymienionych w ustawie)?

4 Zaproszenie uczestników posiedzenia „Informację o posiedzeniu grupy roboczej należy przekazać nie później niż 14 dni przed wyznaczonym terminem posiedzenia chyba, że sytuacja osoby/rodziny wymaga zwołania posiedzenia niezwłocznie.” Czy konieczny jest termin 14 dni?

5 Zaproszenie uczestników posiedzenia „Wezwanie na posiedzenie grupy roboczej osoby, co do której istnieje podejrzenie, że stosuje przemoc w rodzinie odbywa się pisemnie: załącznik nr 5. (…) Następnie przekazuje się go do funkcjonariusza policji – członkowi grupy roboczej w celu jego dostarczenia do adresata.” Stosowanie pojęcia „wezwanie” w stosunku do osoby, co do której istnieje podejrzenie, że stosuje przemoc w rodzinie ( w stosunku do osoby doświadczającej przemocy – zaproszenie)? Czy słuszne jest przekazywanie „wezwania” przez funkcjonariusza policji?

6 Czynności towarzyszące zakończeniu procedury „Informacja o zakończeniu procedury jest niezwłocznie przekazywana ustnie lub pisemnie osobie doświadczającej przemocy w rodzinie przez członka.” Czy informacja powinna być przekazywana tylko osobie doświadczającej przemocy czy także osobie stosującej przemoc?


Pobierz ppt "Zmiana standardów pracy grupy roboczej PROPOZYCJE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google