Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZE HOBBY Jeździectwo Weronika i Kornelia. Termin określający wszystkie konkurencje sportów konnych. Do sportów konnych, uznanych przez Światową Organizację.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZE HOBBY Jeździectwo Weronika i Kornelia. Termin określający wszystkie konkurencje sportów konnych. Do sportów konnych, uznanych przez Światową Organizację."— Zapis prezentacji:

1 NASZE HOBBY Jeździectwo Weronika i Kornelia

2 Termin określający wszystkie konkurencje sportów konnych. Do sportów konnych, uznanych przez Światową Organizację Jeździecką zaliczamy: * rajdy długodystansowe * skoki * WKKW * ujeżdżenie * woltyżerkę * powożenie * reining

3 Ujeżdżenie (dresaż, fr. dressage - tresura) dyscyplina jeździecka polegająca na wykonywaniu określonych figur na czworoboku.

4 CZWOROBOK

5 Skoki - jeździecka konkurencja sportowa. Pierwsze oficjalne zawody w skokach przez przeszkody odbyły się w 1864 r. w Dublinie. Od 1900 r. (olimpiady w Paryżu) jest to dyscyplina olimpijska.

6 PARKUR

7 Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) to najbardziej widowiskowa dyscyplina jeździecka. WKKW trwa trzy dni. Pierwszego dnia odbywa się próba ujeżdżenia. Drugiego cross, a trzeciego konkurs skoków przez przeszkody.

8 Cross – próba terenowa rozgrywana w urozmaiconym terenie z przeszkodami stałymi np. rowy, kłody i przeszkody wodne.

9 Woltyżerka Gimnastyka artystyczna wykonywana na koniu przez jednego zawodnika lub drużynę.

10 Powożenie Jest jedną z najstarszych dyscyplin konnych. Składa się z trzech części: ujeżdżenia, maratonu i zręczności powożenia.

11 Wyścigi Konne W wyścigach biorą udział konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej, konie półkrwi oraz kłusaki. Organizowane są wyścigi galopem oraz wyścigi w kłusie organizowane dla kłusaków.

12 Reining Konkurencja jeździecka w stylu western. Polega na najdokładniejszym przejechaniu schematu. Przejazd wykonuje się w galopie prowadząc konia jedną ręką. Reining często nazywany jest ujeżdżeniem w stylu western.

13 KONIE(C)

14 Źródła www.wikipedia.pl www.blackpony.pl www.ranchogroblice.socjum.pl www.kjpicador.pl www.akuthomson.pl www.photoblog.pl www.liliowa-zatoka.blog.onet.pl www.wtwk-partynice.pl


Pobierz ppt "NASZE HOBBY Jeździectwo Weronika i Kornelia. Termin określający wszystkie konkurencje sportów konnych. Do sportów konnych, uznanych przez Światową Organizację."

Podobne prezentacje


Reklamy Google