Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mniam, owoce, mniam, mniam, warzywa Autor: Wiktoria Guzdek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mniam, owoce, mniam, mniam, warzywa Autor: Wiktoria Guzdek."— Zapis prezentacji:

1 Mniam, owoce, mniam, mniam, warzywa Autor: Wiktoria Guzdek

2 . W ostatnich latach przestało rosnąć i zaczyna spadać w Polsce spożycie warzyw i owoców, od których w znacznym stopniu zależy nasze zdrowie

3 Zapraszam na film.

4 jedz owoce i warzywa!!!! Aby zdrowym być. Jedz owoce i warzywa !!

5 Nadwaga, a spożywanie owoców i warzyw Owoce, czy warto? Owoce zawierają dużo witamin, ale mają też cukry proste, które mogą być zamienione w tłuszcz, dlatego nie są polecane przy nadwadze. Zalecana racja pokarmowa owoców : średni owoc (np. jabłko, gruszka, pomarańcza), 2 małe owoce (np. śliwki, mandarynki), szklanka drobnych owoców (np. truskawek, malin, poziomek) Warzywa, a nadwaga Dla osób z nadwagą, korzystne jest spożywanie warzyw z powodu małej ilości kalorii. Warzywa nie tylko są korzystne dla osób z nadwagą, ale też bez niej, dzięki temu można je spożywać jako produkty zbilansowanej diety.

6 Co zdrowsze warzywa czy owoce? Najzdrowsze warzywaocena Rukiew wodna100,00 Kapusta pekińska91,99 Boćwina88,27 Szpinak86,23 Sałata70,73 Pietruszka65,59 Według badań zdrowsze są warzywa, a najzdrowsza jest rukiew wodna. Owoce były daleko w tyle, jednym z najzdrowszych owoców okazała się truskawka lub cytryna.

7 Dziękuje za obejrzenie i zapraszam do jedzenia warzyw i owoców;-) Prezentację przygotowała Wiktoria Guzdek


Pobierz ppt "Mniam, owoce, mniam, mniam, warzywa Autor: Wiktoria Guzdek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google